| Triton a întrebat:

Sunt disperat in legatura cu examenul la matematica de acum 2 zile. Azi se afiseaza notele si tare imi e frica sa nu mi se anuleze lucrarea. Pe foaia de examen am tras din greseala o linie cu pixul, unde trebuia sa desenez paralelipipedul. L-am desenat pe cealalta pagina, iar linia a ramas acolo. La sfarsit profesoara ce m-a asistat a zetat linia aia si tot spatiul gol ce a ramas pe acea parte a paginii. Linia a fost acoperita de Z insa nu in totalitate. Sunt sanse sa mi se anuleze lucrarea?

2 răspunsuri:
| MMDani a răspuns:

Nu cred. Daca era sa ti-o anuleze, o facea pe loc. La catedra, profesorii se uita dupa semne distincte. Profesorul corector nu cred ca poate anula lucrarea.

Poate ai noroc si cel care corecteaza o sa te confunde cu altcineva care a pus semn pe bune si iti da nota mare :))

Eu zic ca nu e panica.

Eu astept rezultatele aici: http://www.dcnews.ro/......78342.html

| Triton explică:

Lucrarea mea este de 10 cred eu. Am consultat baremul dupa ce am ajuns acasa de la examen si rezultatele din lucrarea mea sunt ca cele de pe barem. Nu cred ca mi se anuleaza lucrarea din moment ce am o lucrare aproape perfecta.