| deeadeea111 a întrebat:

Salut TPU
sunt in clasa a 8 si la scoala fac ca limbi straine doar limba franceza si limba germana, din cate am inteles la liceu voi face si engleza insa cum va fi? ca eu nu stiu aproape nimic in engleza iar poate viitori colegi au facut acesta limba straina demult
fundahappy

6 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Inceatca la Ghiote sau I.L. Caragiale acolo se face germana!
Good luck! :* love struck

| deeadeea111 explică (pentru Latinmoon):

Ar fi bine numai ca eu nu sunt din bistrita nasaud

| Latinmoon a răspuns (pentru deeadeea111):

Intereseaza-te care licee cu germana le ai cel mai aproape cat despre franceza nu te ingrijora, la aceste licee mai mult accent se pune pe germana!winking
Va va explica diriginta mai multe! happy

| deeadeea111 explică (pentru deeadeea111):

am scris din greseala ca,, nu sunt'' am vrut sa spun ca sunt din bistrita nasasud
happy

| Anonimaa77 a răspuns:

Daca nu sti engleza va fi foarte greu pentru tine. Dar incearca sa iti cumperi un dictionar si sa inveti, sau sunt diferite site-uri unde te ajuta sa inveti engleza usor si repede.
BAFTA! puppy dog eyes

| miruna99 a răspuns:

Nu te teme! Profesorii vor intelege!