| Losnams a întrebat:

Sunt in clasa a 9a la profil mate info si m-am uitat zilele astea la admiterea la facultăți. Si mai toate aveau media la bac sau admiterea la ei. Intrebarea mea este: Ce importanta au mediile din liceu? Cu ce ne ajuta?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cu ce te ajută mediile din liceu? Ca să înțelegi cu ce ajută și ce importanță au, ar trebui să-ți pui un pic diferit întrebarea, și anume: Ce șanse am să iau note mari la bac și la admiterea în facultate dacă în tot liceul am avut numai note proaste?

| Losnams explică (pentru johnnny123):

Da frate, dar bacul il dai la doar 3 materii. Ai putea sa înveți la acele 3 materii (romana mate si fizica sau bio) pe tot parcursul liceului si atat.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Losnams):

Si cum mai treci clasa laughing?

Răspuns utilizator avertizat
| Lion56 a răspuns:

La nimic. Tocmai asta e problema. Ca tocilarii invata sa aiba 10 la toate, si cand dau admitere la facultate, habar nu au de materia aia. Eu am fost tot la mate-info si am invatat la mate, info, istorie si altele de care nu aveam nevoie doar cat sa trec clasa la mate, iar la restul luam note mai mari ca erau mai usoare sau ma pricepeam, cum ar fi engleza. M-am axat doar pe biologie si am invatat, iar la admitere am intrat pe primele locuri. Am avut colegi care au dat la aceeasi facultate dar in liceu se luptau sa ia 10 la mate, la romana, la engleza si la tot ce se poate. In final au intrat, dar aproape de limita inferioara. In concluzie, sa nu faci aceeasi greseala.

Răspuns utilizator avertizat