| xCalin a întrebat:

Salut, TPU!

Sunt in clasa a VI-a si recent parintii mei au aflat la Radio ca elevii claselor a VI-a vor sustine un test de o importanta majora, la sfarsitul anului, parca.
Stiti cumva despre ce test este vorba?
Cel mai bun si mai exact raspuns primeste "FUNDA"!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| vioreld a răspuns:

Desigur, stiu despre ce este vorba.
Veti sustine un test la limba romana, matematica si inca o materie (depinde de scoala). De ex. la mine s-a dat lb. engleza. Testul consta in ce ati facut voi in acest an la acele materii. Importanta testului este una mare deoarece nu ai voie sa pici testele. Acestea ajuta la media de admitere la liceu dupa ce termini clasa a 8-a. Cand dai examenul de capacitate in clasa a 8-a, notele obtinute la examenul de capacitate se aduna cu notele obtinute in aceste teste. Deci pune mana si invata daca vrei sa intrii cu medie mare la liceu peste cativa ani.

1 răspuns:
| negru30 a răspuns:

Importanta majora - cred ca intra profesorii in greva