| vladutt a întrebat:

Sunt un elev de clasa a-6-a! Am fost ales seful clasei timp de 2 saptamani si sunt responsabil cu linistea clasei. De fiecare data dupa ce se suna clopotelul de intrare,colegii mei vorbesc tare, ies din banci etc. si nu ma asculta niciodata! Am incercat sa fac un gen de lista pe tabla cu cei obraznici pentru a vedea profesorii cine este obraznic dar nici asta nu merge.Alte sugestii aveti? Este urgent!(DAU FUNDA!)

Răspuns Câştigător
| adry2001 a răspuns:

Asa fac si cei din clasa mea ( nu eu sunt seful clasei) si intr-o zi profa de geogra lo certat pe seful clasei rau de tot pentru ca nu i-a facut sa taca. nu ai ce sa le faci. Seful clasei i-a spus doamnei diriginta ca vrea sa renunte, sa nu mai fie el seful clasei. fa si tu asta ca nu-i poti face sa taca.

| vladutt explică (pentru adry2001):

Nu pot.Ma pus timp de 2 saptamani oricum peste un timp nu voi mai fi si vreau sa profit de timpul asta pana termin (pana la vacanta).

6 răspunsuri:
| Syphonaire a răspuns:

Doar lasa-i de izbeliste si spune-i profesorului/profesoarei pe toti care nu au stat la locul lor.

| vladutt explică (pentru Syphonaire):

Nu pot pentru ca aproape toata clasa sta la locul lor.

| vladutt explică (pentru vladutt):

Nu pot pentru ca aproape toata clasa NU sta la locul lor.(scuze)

| Tlbi a răspuns:

Pai de ce te-o mai ales seful clasei daca nu esti in stare sa iei atitudine?

| vladutt explică (pentru Tlbi):

Eu sunt seful clasei temporar. D. Diriginta s-a gandit sa-i puna pe cei mai obraznici copii din clasa sefii clasei pentru e vedea si ei cat de greu este sa faci liniste, ca apoi la randul lor sa faca liniste cand seful clasei va reveni in postul ei.