| MihaiNocap a întrebat:

Salut TPU.
Știți și voi anul acesta cum a fost cu covidul cu școala online.
Sunt clasa a 7 a și îmi este cam frica de corigenta, școala mea nu este ca toate cele normale nu are un buget enorm cu perferice etc mai improvizează profesorii, ma rog la ce vreau sa ajung este ca îmi este frica de corigenta. Am avut note ok la romană pe online cu copiat/fără 7 media la romană sunt clasa a 7 a dar doamna a spus ca se anulează notele tuturor, nu știu dacă a făcut-o sau doar ne sperie. La matematica nu am rămas semestrul 1 niciodată, semestrul acesta am doar o nota dintr-un test online 4, la celelalte materii nu am o problema, doar ca îmi este frica la aceste 2 materii. Probabil corigenta nu se va da, ne va da doar un proiect și gata treci, dar eu nu sunt in acel punct, eu știu cât de cât matematica, ce sfaturi îmi puteți da?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa nu-ti mai fie frica de corijenta, te sfatuiesc sa inveti toate lectiile care se predau, ca atunci cand te asculta, sa nu iei note mici.