| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin developer de aplicatii. Imi place matematica dar avem o profesoara care m-a descurajat foarte mult. Nu aveam probleme cu matematica pana am intalnit-o. De atunci sunt foarte suparat si invat mult mai mult. Sper doar sa fi fost vina mea. (Sunt a 8-a) Ati patit si voi asa ceva?

9 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Pai incearca sa mai rezisti putin, mai ai cateva luni si vei intra la liceu si vei scapa de ea, ca sa zic asa. Totusi, nu cred ca e ok ca i-ai dat numele laughing

| anonim_4396 explică (pentru Kogaion):

Sa sterg intrebarea? Sa nu cumva sa incalce ceva.

| francut a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, doar editare: sterge numele profesoarei.

| francut a răspuns:

E posibil ca ea sa fie mai slaba in ce priveste talentul de a preda. Chiar daca stie multa matematica. Nu conteaza. Daca tie iti place matematica, invata, pentru ca poti. Si mie mi-a placut, mai ales geometria in spatiu (ciudat, nu-i asa?).
Succes in ce vrei sa faci!

| anonim_4396 explică (pentru francut):

Multumesc!

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

DA, culmea si eu sunt intr-a 8-a si am o profesoara groaznica, bine ca fac meditatii.

| Ruski a răspuns:

Matematica nu are atat de multa treaba cu programarea precum crezi. Daca spui ca vrei sa urmezi o cariera in IT, trebuie deja sa stii sa faci multe chestii. De exemplu, cum sa conectezi o baza de date la programul tau. Daca te apuci de acum nu e inca tarziu, dar grabeste-te ca sunt multe de invatat. happy

| anonim_4396 explică (pentru Ruski):

Multumesc, o sa ma interesez!

| anonim_4396 explică (pentru Ruski):

Problema e ca am evaluarea si trebuie sa invat pentru ea daca vreau sa intru la un liceu bun pe mate-info. Ma interesez de niste cursuri vara happy