| AllexC a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cu ce solutie se curata un tatuaj in timpul lucrului. Stiti cand se fac tatuajele iese mult sange si trebuie sters cu ceva, cum se numeste acea solutie sau ce-o fi.

1 răspuns:
| Delcatty a răspuns:

Etanol. Adica alcool sanitar... sau spirt.
Se folosesc produse biocid de tip 1, cum acestea au si alte utilizari: in dezinsectie sau ca conservante. Nu te speria, nu ma refer la spirt aici, sunt mai multe tipuri de produse biocide.
O alta varianta ar fi apa oxigenata. Aceasta opreste sangerarea. Depinde de salon!