| Daniel1918 a întrebat:

Salutare!
Am si eu o intrebare. Daca in sesiunea din vara de acum am picat la 2 materii(ex meu mate si chimie) in toamnă o sa dau iarăși la cele 2. Daca in sesiunea din august iau la matematică si pic la chimie, anul viitor in vara pot sa dau doar la chimie sau trebuie sa dau la toate 3 din nou? Înțelesesem ceva de o cerere de recunoastere a notelor, însă nu prea sunt sigur daca e cum cred eu.Astept raspuns de la voi...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti obligat ca in viitoarea sesiune sa dai doar la materiile la care nu ai obtinut cel putin 5. In cererea de inscriere vei solicita expres sa-ti fie recunoscuta nota la romana. La fel vei proceda, daca nu treci la o materie, si in sesiunea urmatoare, poti da numai la acea materie solicitand expres recunoastrea notelor la celelalte doua. Notele pe care le vrei recunoscute raman, indiferent in cate sesiuni sustii examenul.