| Daniel245 a întrebat:

As vrea sa urmez un liceu pe profilul mate-info dar nu stiu pe care din astea 2 sa le aleg. Cantemir Voda sau Iulia Hasdeu?

Răspuns Câştigător
| butterfly018 a răspuns:

Daca ai medie, ti-as sugera Spiru Haret sau Matei Basarab.
Daca nu, poti alege Iulia Hasdeu.
Numai bine!

| Daniel245 explică (pentru butterfly018):

As vrea Matei basarab dar media lui e de 9, 29 si eu am ca medie de admitere 9, 24. De spiru nici atat

6 răspunsuri:
| Gabigabyi a răspuns:

Unde iti este mai usor si mai aproape.

| Anonima2501 a răspuns:

Buna! Eu sunt in Iulia Hasdeu, dar pe științe ale naturii. Nu știu prea multe despre Cantemir Vodă, dar Iulia Hasdeu e un liceu bun, acceptabil. Este destul de ușor sa iei note mari, nu avem cine știe ce activități extrașcolare și profesorii sunt chiar de treaba. Depinde foarte mult de noroc. De exemplu, clasa a 9a a fost total diferită pentru mine fata de ceilalți ani ( am terminat a 11-a). Proful de mate din clasa a noua preda strict materie de olimpiada și nu făcea nimic folositor și majoritatea clasei a terminat cu media 5-6, noroc ca l-am schimbat in clasa a 10a. Noua profa e supeeer buna, am terminat cu 10 la mate anul asta și pot spune ca iau sigur peste 9-9.50 la bac fără meditații. La fel și la chimie, fizica. Sunt unii profesori foarte buni și alții la pol opus. Eu am luat 9, 62 la evaluarea naționala in a8a, dar in liceul asta am vrut. Poate am fost un pic dezamagita la început, dar nu pot spune ca regret. Vezi ce spun și alții de Cantemir, dar in orice liceu din România vei întâlnii și profesori care îți dau bătăi de cap?‍♀️

| Stef63 a răspuns:

Eu ma duc in cantemir pe mate info si am auzit ca este super k.