| Klaus999 a întrebat:

Atunci cand dai la o universitate trebuie sa iti alegi facultatea iar mai apoi si specializarea pentru licenta? De ex. Universitatea x, facultatea de inginerie electronica si stiinta calculatoarelor cu specializarea y?

Răspuns Câştigător
| Kitty a răspuns:

Principiul este cam asa: vreau sa studiez la facultatea X din cadrul universitatii Z, urmatoarea specializare: Y. Cand te inscrii la facultate, te inscrii la una dintre specializarile acesteia.

2 răspunsuri:
| pitagoralfa a răspuns:

Salut,
da, iti alegi facultatea si apoi alegi o specializare de la acea facultate