| Ionel25631203 a întrebat:

Salutare fraților, întreb doar așa din curiozitate de ce daca comunismul a căzut din 1991 Moldova nu s-a unit nici astăzi cu Romania? Multi zic că cică nu are de ce sa ne unim că noi suntem mai saraci ca voi și de aia, oare care e adevăratul motiv? Nu se vrea sau nu aveți de ce?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Manticora a răspuns:

Eu nu vad rostul. Suntem diferiti. Sper sa nu sune aiurea, dar sunteti foarte mandri de zici ca veniti de la Bruxelles majoritatea dintre voi. Nu cred ca ati vrea nici voi sa ne unim, noi si asa suntem satui de moldovenii aroganti din Bucuresti. Da, sunteti mai saraci si mai corupti decat noi din pacate. Si aveti foarte multi rusofili, nu avem nevoie de asa ceva. Si nu stiu la ce ar ajuta economic.