| Gabi133737 a întrebat:

Salutare.
Sunt din Cluj, am 25 ani și lucrez în IT de 5 ani (momentan ocupând o funcție de nivel 3 suport global într-o firmă din Cluj, iar acum îmi doresc să încep și o facultate pentru a avea o diplomă de licență. Din păcate, am terminat filologie intensiv engleză, iar la Bacalaureat nu am o notă la matematică/informatică care să mă ajute la aplicarea la o facultate din domeniu, majoritatea oferind nota 0 dacă nu ai una.
Îmi doresc o facultate care se poate face în modul ID (la distanță), totodată să fie una care ajută la deducerea impozitului. Mi-ar plăcea să fac și ceva în domeniu, de exemplu Informatică Economică la FSEGA sau UBB, însă am auzit doar chestii nasoale despre asta, mai ales titlul de struțo cămilă al unul facultăți de genul. O facultate sigură pe care o am până acum ar fi Facultatea de Business, specializarea Administrarea Afacerilor (la distanță).
Aveți vreo recomandare de vreo facultate la distanță care să fie cât de cât relevantă în domeniul meu și să mi permită și să lucrez între timp?
Mulțumesc frumos.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| XSmokerxx a răspuns:

Fa scoala informala de it. Primesti diploma acreditata care te scuteste de impozit dupa 4 luni de zile si un examen. Costa 1200 euro taxa

| suntserios a răspuns (pentru XSmokerxx):

Serios asa prostesc aia de la scoala informala de it ca diploma lor te scuteste de impozit?