| Bogdan_Bogdi_1998 a întrebat:

Salutare tuturor! Lunea aceasta, a venit un englez aici, in Arad, ca sa viziteze. Sta doua saptamani, timp in care eu impreuna cu cativa colegi de clasa suntem ghizi. Particip deoarece eu vorbesc fluent engleza, doresc sa am o asemenea experienta si datorita profesoarei de engleza am putut participa, dar nu stiu daca eu trebuie sa merg la anul la el (sta in Londra ) pentru 2 saptamani. Este un parteneriat sau un schimb de experienta? Ati avut o asemenea experienta? Eu pur si simplu ador sa vorbesc cu englezi. Baiatul care a venit e un tip foarte calumea, poti glumi si poti vorbi orice.

2 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Englezul e in vizita si se simte bine in compania voastra. Faptul ca sunt implicati colegi de-ai tai in aceasta activitate, am putea spune ca scoala voastra a incheiat un parteneriat educational cu institutia la care lucreaza/invata John. Cred ca cineva trebuia sa va informeze cum stau lucrurile, nu sa va lase pe voi sa va spalati pe cap cu englezul calator. Pe banii cui sunt "felicitarile, masa si dansul"? Asemenea parteneriate se fac dupa o metodologie anume, partile implicate cunosc foarte bine ce au de facut. Si tu, inainte de a pleca la Jonny, intereseaza-te din timp ce vei face acolo si cu ce persoane vei intra in contact. Nu te arunca din prima, ca sa nu ai surprize neplacute. Oricum, enjoy!

| Bogdan_Bogdi_1998 explică (pentru Vi003):

Dar am intrebat-o pe profesoara si a ezitat sa raspunda.
Sincer, mi-ar placea sa merg.
Vroiam sa fiu gazda acestui baiat, insa parintii nu ca nu au vrut, dar turele de lucru sunt probleme. Eu le-am spus ca suntem mai mereu plecati.