| anonim_4396 a întrebat:

Scurt istoric al Unirii Basarabiei cu România? Din ce am citit eu mi se pare că toate lucrurile sunt importante, dar am nevoie doar de nişte idei principale pe care să le pot dezvolta.Mulţumesc.

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Mă, da' acum fără niciun fel de mişto şi-ntreb de curiozitate. Pe voi la şcoală nu vă învaţă cum să scoateţi nişte idei principale dintr-un text? Adică să faceţi un rezumat?

Dacă zici că ai citit, foloseşte-ţi capul şi trage cu liniuţă câteva chestii care ţi s-au părut ţie marcante.

| birdie14 a răspuns (pentru Gizăz):

Trebuia să mă aştept la asta, nu-i aşa? Mersi oricum.

| Gizăz a răspuns (pentru birdie14):

Nu e vorba de asta. Doar că ceri o chestie banală şi nu te pot ajuta cu aşa ceva. E ceva ce poţi face şi singur, nu crezi? E vorba de a-ţi folosi ratiunea pentru a discerne ce e mai important de ce nu. E simplu. Nu e matematică M1 sau fizică de a XII-a.

| birdie14 a răspuns (pentru Gizăz):

Nu te pot contrazice.