| Maria139 a întrebat:

Se poate intra la facultatea de informatica daca esti la un liceu cu profil uman?

4 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

In principiu se poate. Dar daca ti se va cere media de la o materie pe care nu o studiezi ( ex : matematica - cls. a 12-a ) pentru admitere, atunci nu vei putea.

| Maria139 explică (pentru andreidraga):

Hehe, iarasi tu, deja cred ca te-am speriat, asta cred ca e a doua intrebare care o pun despre facultatelaughing, ma enerveaza ca nu se pune nimic inca despre admitere, cum nici facultatea nu i din judetu meu, e greu sa aflu, cum ai spus tu, exemplu cu matematica, as avea cu informatica, pe site spune ca imi cere media pe ani de la informatica, dar eu fac tic, si cam e o diferenta intre ele...deci nu se pune?

| andreidraga a răspuns (pentru Maria139):

Nu stiu sigur. Trebuie intrebat la facultate ( sau sunat acolo ). Eu cred ca prin media de la informatica vor media de la programare, nu de la TIC.

| Dezinteres a răspuns:

Bineinteles.Daca te pregatesti la materiile la care dai examen nu conteaza profilul liceului.