| AnOnIm20202020 a întrebat:

Stiti ca incepe scoala pe 17, dar am auzit ca pe 15 e festivitatea si ne da cartile. Dar 15 este sambata, cum se poate asa ceva?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Revoltator

| AnOnIm20202020 explică:

Nu mai inteleg nimic

| Answer17 a răspuns:

Da incepe pe 17 ce e greu de inteles? trebuia sa inceapa pe 10 dar Ponta a reprogramat pe 17 pentru ca 15 pica sambata.

| HighParadox a răspuns:

Nu cumva cartile ni le da pe 17, cand incep cursurile?
Adica nu toti or sa aiba ghiozdane sau mai stiu eu ce pentru ele.

| cosmin2000 a răspuns:

Da ai dreptate! Avem festivitatea de incepere a anului sambata fiindca asa a vrut ministrul educatiei Ecaterina Andronescu!

| DanielaMf a răspuns:

Da asa e..si eu am ramas cam socatalaughingcand am aflat asta.dar in Romania nu ma mai mira nimicoh go on. deci ar trebui nici pe tinehappy

| Like97 a răspuns:

Scoala incepe pe 17. Cartile se dau pe 17 nu e normal?

| cosmin2000 a răspuns (pentru Like97):

Pe 15 mergem la festivitate si ne sunt date cartile si orarul, iar de luni venim la orele de curs.(Mie mi-a dat cartile cand am terminat anul scolar precedent)