| GulDan a întrebat:

Sunt a 12 ea si la matematica am pierdut firusad credeti ca mai am sanse la bac daca fac meditatii cateva luni? si pot recupera?

12 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Da, poti sa faci fata, dar daca sunt asamari problemele, nu=ti propune rezultate spectaculoase. Dar poti sa faci fata daca este vorba doar de faptul ca nu ai depus efort suficient si nu de intelegere a materiei.

| GulDan explică (pentru ElenaSA):

Sper sa iau macar 5, 6 la bac laughing dar problema la mine e ca nu mi-a placut matematica am pierdut firu din generala..bine asa notiuniile de baza le stiu..nu sunt prost dar in fine am vrut sa ma mut dar e greu in a 11 sa te muti..si n-am mai putut...acum sper ca pot sa invat cat n-am invatat in toti ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tragi tare poţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu pe cineva care a luat meditaţii si a reuşit. Dar trebuie să înveţi mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva luni daca faci meditatii la un profesor care isi da silinta recuperezi.Insa in clasa a 12 o sa iti fie greu sa iti imparti timpul sa inveti la scoala, sa faci meditatii, sa faci temele de la scoala, sa faci temele de la meditatii ..ai vrea sa te recreezi parca... Sfatul meu e sa te apuci de meditatii si sa iti dai silinta, o sa fie bine asa.Bafta

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Depinde doar de tine, degeaba ne intrebi pe noi pentru ca noi nu stim care este nivelul tau sau ambitia ta.

| GulDan explică (pentru мямιѕтєяισѕ):

Asta e faza ca nu mi-a placut matematica firu l-am pierdut din clasa a 8 a...deci vad ca e cam grav dar nu m-am gandit niciodata ca voi da bacu la mate eu am incercat sa ma mut si uite ca n-am reusit...

| MyGoodLife a răspuns:

Da, cred...

| Andreea1095 a răspuns:

Sigur ca poti dar e necesar sa iti doresti asta cu adevarat.Eu am dat bac-ul anul asta.Eram in luna ianuarie si nu stiam absolut nimic la matematica.La sfarsitul lunii ianuarie am inceput meditatiile si la sfarsitul lunii mai le-am terminat iar la bac am luat 8.65.

| dary01 a răspuns:

Daca muncesti si vrei sa o faci cu adevarat este ok happy

| Nectunt a răspuns:

Salut! Am scris o un articol pe această temă: http://nectunt.ro/articole.php?art=11.

Ai uitat să precizezi profilul pe care îl urmezi. Oricum, dacă chiar vrei să înveți și să iei peste 9 la matematică, trebuie să depui puțin efort și să fii serios.

P.S.: Dacă te-ai hotărât să te apuci de învățat și întâmpini probleme, te pot ajuta. Mă contactezi pe site, în acel articol, la comentarii. Succes la învățat!

| StudentăLaMedicină a răspuns:

Nimic nu e imposibil atunci cand iti doresti cu adevarat! Bafta happy