| JackDanielTime a întrebat:

Sunt adevarate zvonurile cum ca la liceul IC Bratianu nu se mai invata.Eu am de ales intre Zinca si Bratianu si m-a pus pe ganduri aceasta informatie.Ce credeti? precizez ca doresc profilul mate-info

2 răspunsuri:
| Sheriarty a răspuns:

Ce note mari s-au mai luat anul asta.

Elevii din Bratianu nu sunt la fel de seriosi ca cei din Zinca, asta pot sa te asigur. In Zinca procentajul celor care au luat bacul e de 95%, pe cand in Bratianu a mai scazut. (anul trecut cel putin)

Bratianu se ocupa mai mult de concursruile si evenimentele europene.

Totusi, daca vrei mate-info, Bratianu sta cel mai bine la acest punct.

| JackDanielTime explică (pentru Sheriarty):

Dar ca profil mate-info spui ca " e de bine" la Bratianu? Zinca are o tenta de liceu umanist.Asa mi se pare mie, chiar daca are si profil mate info