| EzSimple a întrebat:

Sunt in clasa a 10 - a, din cauza grevei profesorale am ajuns de abia saptamana aceasta sa imi rezolv corigentele, iar mai am o corigenta la matematica. Am trimis un mesaj doamnei profesoare intreband-o daca poate si cum sa imi dea o nota ca sa am media peste 5(Profesoara specifica fiind inca in greva) si a venit cu un raspuns foarte vag, citez "In calitatea pe care o am, voi face ceea ce trebuie sa fac conform legii" Mi se pare ca este un raspuns sarcastic si nu stiu cum sa il interpretez, dau funda.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai ai 4 zile sa obtii o nota corespunzatoare, greva profesorilor a fost suspendata astazi si de maine se revine la scoala si cred ca vei mai avea macar 2 ore la dispozitie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu au voie pe timpul grevei sa dea note sau sa predea la clasa deci ea ti a spus bine, tu nu ai inteles.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mi se pare un raspuns cat se poate de inadecvat.

| DovleacTurbat a răspuns:

Ramai corigent happy