| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu stiu nimic la matematica, am fost la pregatiri si de fiecare data cand nu intelegeam un exercitiu tot spuneam profesorului sa-mi repete de 2, 3, 4 ori si tot nu intelegeam. Anul trecut sem. era sa raman corigenta "era"...si anul asta am 8 ore de mate pe sap. nu stiu ce sa fac! deci, parca sunt batuta in cap?! o data am stat la un exercitiu de nota 5 vreo 3 ori si nu stiam sa-l fac, am plans de ciuda! sad :'(

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Mai suporta anul asta, ia nota de trecere la matematica iar pentru liceu alege profilul filologie unde din clasa 11 nu mai faci deloc matematica iar pana in a 11 doar 2 ore pe sapt.si alea modulul 3 deci cea mai usoara matematica.Deci alege profil uman.Nu trebuie aici sa te mai stresezi cu mate.Eu sunt la filologie si e foarte bine.Succes

3 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi si sa rezolvi problemele intr-un mod logic. Un ultim efort pentru examen si dupa poti sa mergi la filologie daca vrei sa scapi de mate.

| HRDiana100 a răspuns:

Sem 2* Si acum 4 zile doamna de mate m-a facut de tot cacatu' ca nu stiam sa fac un exercitiu la mate, anul trecut am ajuns la spital de 2 ori din cauza stresului de la orele de mate. Cand incep orele de mate nu imi mai simt corpul! ametesc, simt ca mor.Din cauza matematicii am probleme in familie (de mai multe ori am vrut sa ma sinucid pentru ca ma cred buna de nimic, o proasta, nu am nici un rost in lume)sad Desi la alte materii sunt buna la romana am avut media 8 si media generala a fost 8, 76. Va rog! AJUTOR! vreau sa am o viata normala..mam saturat de noptile nedormite, zile stresante etc. ajutor.

| Radu284 a răspuns (pentru HRDiana100):

Zi o problema de matematica pe care nu o intelegi.

Întrebări recente