| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am urmatoarele note la Istorie: 2, 4, 4, 5.

Pentru a trece am nevoie de un 8, am invatat dar sunt cam 75% sigur ca nu voi trece deoarece doamna e o scorpie infecta la care trebuie sa inveti ca un robot. Da 1 din oficiu panarama, alti profesori dau macar 2 sau 3, unii chiar si 4.

Nu sunt singurul in situatie de corigenta, dar asta nu schimba nimic.

Ce pot face? Nu stiu daca voi putea obtine un 8 amarat, poate daca am noroc mare. Si daca raman corigent pe vara n-am cum sa invat fiecare lectie la perfectie cuvant cu cuvant ca sa ma treaca.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am urmatoarele note la Istorie: 2, 4, 4, 5... Ce pot face?"

simplu (sau complicat ar zice unii... leneși): mâna/burta pe carte. Asta e salvarea ta. Noroc!

| sammie a răspuns:

În primul rând dacă înjuri profesorii și îi faci în toate felurile nu o să te ajute cu nimic.

Iar în al doilea rând să fi corigent la istorie e de râsul plânsului!

Pune burta pe carte!

| AmandinaDragan a răspuns:

''doamna e o scorpie infecta''' Ce urat vorbesti, elevule!