| Mario1994 a întrebat:

Sunt sasaita, am probleme cu S. Cum pot reusi ca sa pronunt si S? Mi-e greu. Va rog, sa nu radeti.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu am 27 si o sa merg, decat sa rada uni de noi mai bine la doctor

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Incearca sa iti controlezi pozitia limbii si incordarea ei in timp ce pronunti fiecare litera

| Mario1994 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Am încercat, in sfârșit ca pot să pronunț S. Vă mulțumesc! Mi-a fost greu ca să pronunț litera S.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mario1994):

Este foarte usor; dar foarte putini medici stiu acest "truc".
Bafta deasa si succes! Si nu mai folosi pluralul, ca sunt unul singur! laughing tongue

| Lăurik2 a răspuns:

Buna.
Ai putea sa incerci sa pronunti cuvinte care contin litera s in ele. Dupa aceea, ai putea sa vorbesti cu parintii tai, sa le explici ca ai vrea sa mergi la un specialist, sa vada daca faptul ca esti sasaita se poate rezolva cumva, iar discutand cu ei, veti decide impreuna daca este ok sa gasiti un logoped, iar acesta iti va da mai multe informatii si ulterior, solutii. Multa bafta! happy

| Mario1994 explică (pentru Lăurik2):

Nu e cam tarziu sa merg la 20 ani la un logoped? Ma simt rusinoasa. Iti multumesc mult.

| Lăurik2 a răspuns (pentru Mario1994):

Nu trebuie sa iti fie rusine. Acel medic va stii mai bine si va stabili daca se poate face ceva sau nu. happy

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Eu am 27 si o sa merg, decat sa rada uni de noi mai bine la doctor