| Lovelypeaches100 a întrebat:

Te pot scrie ‘absent’ profesorii daca nu esti present pe zoom? Te pot lasa corigent? Pentru ca nu stiu ce vrea profeasoara mea de chimie, dar crede ca ma sperie daca imi zice de absente sau ca trebuie sa invat ca sa nu raman corigent, din cate am inteles s-a dat lege ca nu au voie sa ne lese corigenti

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricum a-ti stat mult fara sa faceti nimic, e vremea sa reincepeti activitatiile

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te pot lasa corijent pentru absente, dar iti pot scade nota la purtare, din cauza absentelor.
Bineinteles ca au voie sa va lase corijenti, chiar asta a spus si presedintele tarii, ca ai obligatia sa-ti dai corijenta existenta, fiindca poti ramane repetent.

Uite cateva lamuriri aici:
http://www.monitorulcj.ro/......-corigenta

| Andreeush a răspuns:

Asta depinde de profesori.
Tu ai impresia că nu au dreptul să lase pe cineva corigent dacă nu îndeplinește condițiile?
Stați acasă și aveți pretenția să treceți clasa fără să asistați la orele online și să vă faceți temele.

| gabicoo a răspuns:

Băi!
La cât de corect știi să scrii eu aș da o lege specială doar pentru tine! Să nu treci clasa!

| Lovelypeaches100 explică (pentru gabicoo):

Aoleo, s-a gasit desteptu pamantului sa vorbeasca, din cauza asta n-ai prieteni.

| ioan452 a răspuns:

Salut! Din câte știu nu se pot pune absenți in catalog dar profesorii fac o prezenta pentru ei. Îți recomand sa mai intri și pe la ore, nu in fiecare zi, dar mai intra sa vadă ca esti prezent. De corigente nu cred ca o sa se lase. S-ar complica prea mult profesorii. O sa te treacă. Mai mult zic ca sa va sperie. Doar sa ma intri din când in când.

| Lovelypeaches100 explică (pentru ioan452):

Am fost prezent la ora. Dar mi s-a luat netul si nu am avut in jur de 15 minute, si din cauza aia a zis ca am fost absent. Si a avertizat-o pe una ca are un 3 si un 4 si ca trebuie sa invete ca sa nu ramana corigenta. Mi se pare ca are putin tupeu profa. Dar mersi de raspuns