| bunicosf a întrebat:

Trebuie sa fac un articol de o pagina de caiet normal. In el trebuie sa imi exprim parerea despre importanta studieri limbi si literaturi romane

Cine ma ajut si pe mine cu niste ideii, nu stiu ce sa scriu

clasa a 7-tea

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Porneste de la premisa ca, desi esti in clasa a VII-a, inca nu stii sa scrii corect romaneste si, daca nu studiezi serios limba si literatura romana in urmatorii doi ani, ai sa ingrosi randurile semianalfabetilor din statistici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca acum vorbeai turca, daca Stefan gandea ca tine. Fii recunoscator si cinsteste-i memoria si tot ceea ce-a reprezentat el, invatand sa te exprimi (ROMANESTE) in limba ta materna, presupunand ca e romana.