| SimonaCristina a întrebat:

Unde pot gasi si eu exercitii mega ultra giga extra foarte nemaipomenit mega-mega grele cu puteri la mate! URGENT, VA ROG! FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| passarisMB a răspuns:

Http://www.didactic.ro/materiale-didactice/180252_test-la-puteri-clasa-a-va
http://www.didactic.ro/......lasa-a-v-a
http://www.didactic.ro/......lasa-a-5-a

uite inca ceva aici:
Aratati ca :
2(1+3+3 la 2 +...3 la 50)este mai mic ca 3 la 51

fie a si b, arata-i ca a=b
a=1+2+2 la 2 +2 la 3 +...2 la 101
b=3(1+4+4 la 2+...4 la 50)

10 răspunsuri:
| ŜħadØwFcutPťParkour a răspuns:

Da...ce e cu matematecianecia asta pe voi ma romanilor...asteas exercitii? nu se dau astfel de exercitii cam la nici o olimpiada.din cate stiu eu..cand am fost acu un an la olimpiada nu erau asemenea exercitii cu puteri de ce exemple cerilaughing

| Alexandru98 a răspuns:

Campion.ro

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Cumpara o culegere de la librarie

| passarisMB a răspuns:

Specifica ce clasa.asa iti dau de cls 5. e bine? laughing

| Tirri28 a răspuns:

Intr-o culegere sau gazeta matematicii o poti comanda pe net, sunt cele mai grele exercitii pentru olimpicii la matematica.

| Andrei_4408 a răspuns:

Eu iti zic o carte... Carte o gasesti si pe scridc se numeste GAZETA MATEMATICA acolo sunt exercitii de olimpiada f grele... vezi si u ce gasesti

| SimonaCristina explică (pentru Andrei_4408):

Da...Robotziilaughing Am editiile tiparite. Multumesc foarte mult pentru raspuns! Nu sunt foarte grele!