| PixCuGel a întrebat:

Urgeeent! Prietenul meu sa inscris la facultate si a fost admis si nu a stiut ca trebuia sa se prezinte pana pe data de 30. Ce mai poate face acuma?
scuze categoria

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu mai poate decat sa vada ce locuri mai raman in toamna si sa se inscrie din nou. Numai ca, de data asta, sa citeasca mai atent TOT ce scrie pe site-ul admiterii, ca sa afle ca SI in toamna trebuie sa confirme locul.

| OnuOnulică a răspuns:

Faceti o reclamatie, spuneti ca ati fost plecati si nu a putu sa se prezinte.
Poate va intelege.

| PixCuGel explică (pentru OnuOnulică):

Se poate face asa ceva?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru PixCuGel):

Nu. Nu se poate. Pe siteurile tuturor facultatilor, la sectiunea Admitere, scrie clar ca, daca nu se confirma locul, candidatul este respins fara drept de apel.

| ascovit a răspuns:

Sa se inscrie la toamna la facultatile unde mai sunt locuri, si daca vrea la aceeasi facultate si nu mai sunt locuri, sa astepte pana anul viitor si sa fie mai atent la ceea ce este scris pe siteurile facultatilor.

| PixCuGel explică:

A fost si lau primit.Sa scuzat ca a intarziat si si-a ocupat locul.Multumesc pentru raspunsuri:*