| PulbereDeStea a întrebat:

Urgent! Stiu ca am mai adresat intrebarea asta, dar nu m-a lamurit nimeni, nici fosta diriga nu stie sau poate nu vrea sa imi raspunda. Sa aprobat bacul profesional? Daca da, ce trebuie sa invat pentru bacul profesional si ce trebuie sa invat pentru cel national, avand in vedere ca sunt picata doar la mate? Vreau sa stiu ce presupune fiecare in parte ca sa stiu la ce sa ma pregatesc si ce tip de bac sa dau. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Deocamdata nu a fost aprobat bacalaureatul profesional, aceasta presupune modificarea unor prevederi din legea educatiei nationale, nr.1/ 2011.
2. Abia dupa aprobare se va putea spune cum si din ce o sa se dea bacalaureatul profesional, o sa se stabileasca prin ordin MECTS.
3.Bacalaureatu national s-ar putea sa fie tot ca anul acesta. Numai bine!

1 răspuns:
| Tagaso a răspuns:

Nu s-a aprobat, a fost respins de președinte.