| anonim_4396 a întrebat:

Va rog eu frumos spuneti-mi si mie cum sa trec peste asta. eu am aflat ca o sa invat mai mereu de la 14:00 la 20:00 (la liceu) si mie foarte greuu am numai tarani in clasa si mi-e greu adica ma integrez repede stiu multi si d cls a 10-a si d a 12-a da e o problema liceul e in oras si eu stau in peco...si pana ajung acasa vreau sa ma intalnesc cu prietena mea crying dar ea pleaca la 20:30 in casa si MORRR plang in fiecare zii si ma enervez. cand am aflat ca am ore d la 14 la 20 pai am inceput sa plang pa strada crying(. ajutati-ma si pe mine sa trec peste asta ca niste sfaturi. a da si prietena mea nu poate sta mai mult d 8 jum ca nu e dupa ea ci dupa tatal ei crying

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Va intalniti inainte de orele tale.de dimineata. oricum, pentru 5 zile pe semestru poti lipsi si motiva absentele cu cererea facuta de parinte, parca, daca nu chiar de tine.

| Daria a răspuns:

Cum sa ai ore de la 12 la 20?:O
Omfg... 8 ore:O

| BYBY a răspuns:

Naspaa...incearca sa muti liceul, si mai aproape si cu program normal.winking
iar despre prietena ta, intalniti-va dimineata...sau sa vb cu tatal ei s-o lase pana pe la 9:30.
pa. pupici!

| Onutzyk a răspuns:

Muta-te la alt liceu, sau, daca nu vrei [sau nu poti], intalneste-te cu ea dim. Alta posibilitate nu vad. Doar sa-l convinga pe tatal ei s-o lase pana la 9:30.

Dar, dupa parerea mea, ai putea sa te multi la alt liceu daca ti se par tarani sau din astea. Cred ca e cea mai buna varianta!

fundita! PLZZZ!