| GGnescafe a întrebat:

Varianta 1 pot sa o scriu la bacalaureat daca imi cere?

Evidentiaza particularitatile basmului cult

Ilustreaza particularitatile de constructie a unui personaj?

https://www.4bac.ro/povestea-lui-harap-alb-de-ion-creang a-coment ariu/

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
La BAC se dau subiecte secrete, pe care tu trebuie sa le rezolvi, nu scrii ce vrei tu.
Oricum, subiectele care sau dat in ultimii 10 ani, nu se vor mai repeta prea curand.

| GGnescafe explică (pentru Violleta2022):

Dar este buna pentru bac daca imi cere sa scriu despre Harap-Alb?

| AC4S4 a răspuns:

Indicat ar fi sa nu scrii identic cu acolo. S-ar considera ca ai fi plagiat sau copiat, chiar daca ai invatat pe de rost.
E de ajutor acel site daca vrei sa ai o idee despre cum sa faci comentariile. Eu cam de acolo am invatat fiecare opera. Stiu ca exista doua variante. Am citit fiecare varianta pentru fiecare opera si asa am scris la bac, evident nu identic. Am luat nota decenta.