| Ukaya a întrebat:

Visul meu cel mai mare de cand eram mic era sa fiu medic dar nu am avut posibilitati, nu am luat bacul, am avut si alte necazuri si acum nu stiu cum as putea sa il iau si sa intru si la facultate. Ma simt si prea batran pentru asta, chiar nu stiu ce sa fac, credeti ca daca as intra la medicina, colegii de acolo ar face misto de mine si ar fi rai pentru ca sunt batran?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca iti merge mintea poti merge mai departe

| doctorandus a răspuns:

Facultate poti sa faci la orice varsta, in special daca ai suficienti bani sa nu duci alte griji.

| doctorandus a răspuns:

A da, daca ai peste 21 de ani, orice facultate olandeza te primeste in baza unui examen de admitere, fara sa te intrebe de nicio diploma.

| doctorandus a răspuns:

Https://en.wikipedia.org/wiki/Poerbatjaraka

Asta n-a absolvit nici macar liceul, dar a fost inscris direct la studii pentru doctorat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să râdă?! Tu crezi că studentii de la medicină au aceeasi minte ca elevii unui liceu de constructii?

| relian a răspuns:

Una este sa visezi,alta este realitatea,mai simplu spus tu o sa ramii la stadiu de vise laughing pentru ca in realitate nu prea esti capabil de asemenea performante.
Pai vii si spui ca nu ai avut posibilitati laughing apoi tot tu te dai singur de gol ca nu ai luat bacu laughing pai spune mai direct,fratilor nu am luat bacu, as vrea sa il iau, si as vrea sa ma fac doctor pri orice mijloace, indiferent ca habar nu am, dar eu tot doctor vreau sa ma fac, sa pot colectat bani de la fraieri laughing eventual o sa dau din coate sa ajung chiar sa aprob vaccinuri si alte rahaturi desi o sa fiu paralele cu meseria asta.Cam asa ar fi trebuie sa sune anuntul tau laughing

| Wr3nch a răspuns:

Pai te poti inscrie, se plateste o taxa si dai probele si iei bacul. Problema e admitirea la medicina si dupa invatatul.

| mi25 a răspuns:

Doamne, o sa ne fereasca cel de sus sa avem asemenea medici?

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns:

La facultate am avut colegi de 30 de ani, 35 de ani si chiar mai mult. Cand am inceput foundational years in UK aveam o colega de 43 de ani, proaspat absolventa ca si mine. Deci teoretic se poate.
Dar trebuie sa ne gandim si practic. Si eu voiam sa ma fac balerina dar nah, cu scaunul cu rotile e mai dificil deci nu toti aveam capacitatea de a deveni ce ne- am dorit din copilarie. Si sunt niste pasi de parcurs - dai bacul, il iei, dai admitera si daca intri drum bun... Mii de oameni reusesc in fiecare an deci sigur poti si tu daca esti dispus pentru munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți încerca postliceala și între timp sa iei bacul în acești 3 ani; după te poți angaja ca asistent medical generalist, de farmacie, dermatolog și asa mai departe.

| Ukaya explică (pentru anonim_4396):

M-am hotarat sa ma inscriu intr-un partid pana laa urma

| floresdemayo a răspuns (pentru Ukaya):

"M-am hotarat sa ma inscriu intr-un partid pana laa urma"

Atunci, fă-te psihiatru.winking

| BoboBobo6717 a răspuns:

Rămâi ceea ce ești, nu mai visa. Gândirea ta îmi spune că nu ai cum să reușești.