| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce iei proba teoretica sala pentru permis atunci instructoru e obligat sa mai faca ore de conducere cu tine?

Răspuns Câştigător
| anonim3248 a răspuns:

Deci asta trebuie să faci cum scrie aici - Taxa pentru rezervarea autoturismului

https://www.scoala-auto-dicu.ro/taxe-pt-examen-auto/

29 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligat, daca mai faci ore in plus trebuie sa le platesti.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si in ziua cu examenu cum fac? pe ce masina fac?

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Pe mașină cu care ai făcut școala

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Si cum pot sa iau legatura cu el ca la mesaje nu imi raspunde si nici la telefon...

si la scoala unde am facut nu e prezent deloc

| anonim3248 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Mergi la școală și plătești mașină pentru examen.

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

De unde sa știm noi cu îți poți contacta tu instructorul cu care te ai întâlnit de atâtea ori.

| darrio2007 a răspuns:

Platesti in plus daca nu te simti bazat pe tine.
Glumesti?

| vlllaaddd a răspuns (pentru darrio2007):

Ma simt foarte ambitios si bazat big grin chiar daca nu am mai condus de la inceputul lui august

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, cum sa fie obligat... faci daca mai plătești.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la școală și plătești mașină pentru examen.

| Sekim a răspuns:

Cum ar putea sa fie instructorul tau auto obligat sa faca ore cu tine dupa proba teoretica, daca tu esti apt pentru proba teoretica doar dupa ce ai terminat orele de condus?

| vlllaaddd a răspuns:

Pai ce elev am fost ca de condus stiu sa conduc si a zis chiar si instructoru ca am bun simt, si instructoru e asa din cauza ca unde fac eu scoala de soferi e gratis, adica sunt la un liceu cu profil auto si acest liceu ne-a oferit posibilitatea sa facem scoala de soferi pe gratis...

| anonim_4396 explică (pentru vlllaaddd):

Mergi la școală și plătești mașină pentru examen.

| vlllaaddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si eu acum ce pot sa fac ca la sfarsitu lui octombrie am traseul si bosorogu ala de instructor nu imi da niciun semn

| anonim_4396 explică (pentru vlllaaddd):

Întreabă la liceu dacă ei au și mașină pentru examen.

| anonim_4396 explică (pentru vlllaaddd):

Tu ai făcut școala de șoferi la liceul unde ești cu mașină care este a liceului?

| vlllaaddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

| anonim_4396 explică (pentru vlllaaddd):

Atunci e posibil ca liceul să nu vă dea mașină la traseu și voi să vă descurcați singuri.

| vlllaaddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si eu pe ce o sa dau traseul acum?

| anonim_4396 explică (pentru vlllaaddd):

Deci dacă liceul nu are mașină pentru traseu trebuie să mergi la o școală auto și să plătești mașină pentru examen.

| vlllaaddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg, stii cumva cat trebuie sa platesc? sau depinde de judet

| vlllaaddd a răspuns (pentru anonim3248):

Va multumesc frumos

| anonim_4396 explică (pentru vlllaaddd):

Tu trebuie să mergi la o școală auto și să spui că în ziua x vrei mașină la examen și să plătești cât este.

| anonim3248 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Am șters ce am scris dar ai înțeles ce ai de făcut dacă nu are liceul mașină pentru traseu.

| vlllaaddd a răspuns (pentru anonim3248):

Da, am înțeles, va multumesc frumos pentru raspunsuri si pentru timpul acordat

| anonim3248 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Deci asta trebuie să faci cum scrie aici - Taxa pentru rezervarea autoturismului

https://www.scoala-auto-dicu.ro/taxe-pt-examen-auto/

| danimarinescu a răspuns:

Nu instructorul auto este obligat. Elevul candidat este obligat la un număr de ore necesare pentru a reintra în reprogramare examinare. Succes în deprinderea abilităților de conducere auto.

| Florin23041989 a răspuns:

''instructoru e obligat'' Ce vorbesti, Goe?

| vlllaaddd a răspuns (pentru Florin23041989):

Uita-te ce am pus la sfarsit

| Florin23041989 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu ai pus nimic. Traiesti cu impresia ca ai numai drepturi iar altii numai obligatii.
Traiesti in capitalism si totul e pe bani!