| GabrielXD354 a întrebat:

Vorbind ipotetic... daca sunt la un liceu mediu,dar sunt cel mai bun din liceu,am numai note de 10, fac voluntariat,ma implic in diverse proiecte, activitati etc sunt sanse sa fiu acceptat la o universitate de prestigiu din strainatate? Sau trebuie sa fii neaparat la un liceu de top ca sa intrii la o astfel de universitate?

3 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Poti incerca. Nu cred ca strainii tin cont foarte mult de liceu.

| madalinamadu a răspuns:

Contează media cu care mergi, nu interesează pe nimeni la ce şcoală ai studiat. Am un prieten care a fost la tehnic şi bacul la mate l-a dat la M_tehnologic şi acum e în Olanda, deci se poate.

| Adnan_Serpedin_1990 a răspuns:

Da poti dar nu se aduga cele cu extraculiculare