| Hahala a întrebat:

Vreau o opinie a unui absolvent al facultatii de filosofie. Cat de importante sunt prezentelel la cursuri? Care sunt oportunitatile de cariera si care sunt sansele unui post in invatamantul universitar (dupa terminarea masteratului, doctoratului, evident)?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Depinde de profesor, fiecare spune la prima intalnire numarul minim de prezente pentru a promova (A te baga in examen). Dar in general e spre interesu tau sa mergi la cursuri ca altfel inveti si retii niste chestii cand ti le explica un profesor.

1 răspuns:
| Kogaion a răspuns:

Pai e logic ca prezenta este foarte importanta, mai ales daca vrei sa obtii un post intr-o facultate, trebuie sa fii doxa de carte.