| RapidFC a întrebat:

Vreau sa invat 4 limbi simultan.Risc sa le incurc sau sa nu pot sa le invat cum ar trebui? Mentionez ca stiu engleza la un nivel foarte bun spre fluent(dar continui sa o studiez), spaniola o cunosc la nivel de incepatori, italiana abia m-am apucat de ea iar franceza am neglijat-o incepand de acum 2 ani dar daca imi reamintesc ce stiam atunci, ajung la un nivel peste mediu.Deci,ar putea aparea ceva probleme? Rog sa-mi raspunda doar cei care stiu cu ce se mananca aceste limbi.

Răspuns Câştigător
| andreyna a răspuns:

Pai si eu am inceput sa invat mai multe limbi si nu mi-au aparut dificultati. Adica daca le inveti bine le stii dar vezi sa nu uiti limba romana pentru ca daca o sa le vorbesti foarte des atunci s-ar putea sa-ti apara dificultati adica uiti un cuvant cum se spune in romana si-ti vine sa-l spui in alta limba sau chestii de genu.
Bafta!

| RapidFC explică (pentru andreyna):

Multumesc mult! De asta m-am si apucat de 4 limbi, fiecare la nivele diferite, pentru ca eu credeam si cred ca nu o sa fie vreo problema dar voiam sa fiu sigur.In legatura cu uitarea limbii romane, n-am cum s-o uit decat daca o sa plec din tara, deci peste un an.Pana atunci, mai este timp.O zi buna si multumesc inca o data!

| andreyna a răspuns (pentru RapidFC):

Cu placere!