| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti daca am scris corect! puppy dog eyes
Am de facut un eseu despre importanta atmosferei pentru societatea umana. AAm inceput cu o intrebare retoorica : "De ce este importanta atmosfera pentru societatea umana?"
Dupa care vrea sa raspund in felul urmator : Atmosfera este importa pentru societate din mai multe puncte de vedere cum ar fi : filtreaza radieatiile UV si contine oxigen fara de care atat omul cat si alte vietuitoare de pe Terra nu pot trai si este un gaz care intretine arderea.
Nu mi se pare ca m-am exprimat foarte corect sad
Spuneti-mi va rog cum ar trebui sa ma exprim si daca e bine pentru introducere sad ar trebui sascriu doar un singur rol? Iar acel rol sa-l sustin in tot eseul?
La incheiere ce ar trebui sa scriu?

ps. e prima data cand scriu un eseu sad

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

Da exemple, argumente pentru fiecare afirmatie, iar in final scrii: in concluzie atmosfera...