| Puyakq a întrebat:

A trecut o luna de cand am fost respins de o fata,si tot la ea ma gandesc nu la alta nu am mai vorbit cu ea de atunci nici nu am aratat ca sunt suparat/trist am fost vesel cum am fost mereu dar nu o pot uita,m-am apucat si de sport sa imi ocup timpul dar munca,sport, si bautura nu mai merge deja prea rau am ajuns

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai facut foarte bine ca nu ai aratat asta!
Ca barbat se intampla sa mai fii si refuzat, inteleg ca psihologic poate fi foarte rau!
Nu iti gasi in alcool un prieten.
Fa-ti mai bine prieteni (daca nu ai) seriosi cu care sa iesi sa va plimbati si nu stii, intr-un anturaj mare vin si fete, unele colege ale prietenilor, altele verisoare etc asa se pot lega si prietenii si este mai normal decat daca ar fi sa cunosti toate caracterele infecte de pe Facebook sau Instagram (nu toate sunt asa, dar unele au aere de dive desi sunt NIMIC)
Tinere, mai sunt destule fete pe lumea aceasta, nu fi dezamagit!
Succes

| Puyakq explică (pentru Simpatic):

Intr-o tara straina nu e usor sa iti faci prieteni

| Puyakq explică (pentru Simpatic):

Si da ai dreptate in tot ce ai spus, nu e bine sa arati deja am taiat tot ce tine de ea, Instagram, Facebook tik tok tot dar tot imi mai e greu

| Simpatic a răspuns (pentru Puyakq):

Nu aveam de unde sa stiu asta!
se aplica insa faza cu hobbyurile, cu rabdarea etc
doar barbatii care au avut 1 singura iubita in viata lor pot spune ca nu au fost niciodata respinsi, restul au fost cu siguranta de mai multe ori respinsi, din diferite motive
Eu nu prea ma mai chinui sa caut sa stiu ce gandesc exact femeile, este un lucru inutil sa faci asta... poti sa le intelegi psihologic, sa stii ce sa faci cum sa abordezi, dar sa stii si ce anume gandesc...nu te chinui!

| Puyakq explică (pentru Simpatic):

Incerc sa nu ma chinui, si nu sunt genul sa le abordez

| Simpatic a răspuns (pentru Puyakq):

Dar stii ca la modul general fetele vor ele sa fie abordate!

desi am ajuns cu totii la concluzia (in urma unor discutii aprinse din trecut, aici pe TPU) ca si femeile si barbatii trebuie in egala masura sa abordeze persona sex opus, atunci cand le place acea persoana!

| Puyakq explică (pentru Simpatic):

Am incercat si esuat deci acum trebuie sa imi recastig increderea sa incerc la alta dupa ce imi trece

| Simpatic a răspuns (pentru Puyakq):

Corect! si sa te gandesti ca nu esti singurul care a patit asta
chiar daca nu recunosc majoritatea barbatilor au fost refuzati candva happy

| sierra1 a răspuns:

Subiectul e deja fumat, nu-l mai repune pe tapet

https://www.tpu.ro/......-eu-voiam/

| Puyakq explică (pentru sierra1):

Cred ca esti fumat tu poate eu n-am pus nimic

| LisaJulie a răspuns:

Ok deci atunci când ești tânăr parca după o despărțire numai fost/fosta te gândești! Lucrurile se vor schimba și vei găsi pe altcineva

| Puyakq explică (pentru LisaJulie):

Nu am fost impreuna asta e idea, doar eu m.am indragostit de ea