Întrebare recomandată | sweetcupcake97 a întrebat:

Am 15 ani si sunt de 1 luna cu un baiat ( el are 16 ani ) si peste doua saptamani m-a chemat la el sa ma prezinte parintilor. Este prima data cand merg la un baiat acasa asa si nu stiu ce sa fac, ma refer, cum sa ma comport? Si nu vreau raspunsuri de genul " fii tu insuti ". Dau funda!

18 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

In primul rand fi vesela.Raspunde la intrebarile adresate, razi cand glumesc cu tine, nu refuza nimic(mancare, bautura)si va fi ok>BAfta

| mona a răspuns:

Comporta-te cat mai natural, asa cum esti tu de fapt

| VadTot a răspuns:

Ai mare grija sa nu care cumva sa te prezinte prietenilor lui!

| neutrino a răspuns:

De ce trebuie sa te prezinte parintilor? Nu te poate pupa fara acordul lor?

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fii atenta la tinuta.Adica fara fuste prea scurte, bluze cu decolteu adanc sau machiaj strident.Imbraca-te NORMAL
Il poti intreba pe prietenul tau ce pasiuni are au parintii tai, te documentezi putin ca puteti avea ce discuta.

De obicei mamele de baieti isi lauda copii, ar fi bine sa aprobi.
Un buchet de flori de sezon ar fi binevenit.
Succes!

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Prima vizita trebuie sa fie diferita, restul vor fi mai familiare. Cumpara-le ceva chiar daca este o cutie de bomboane, etc, dar ceva ce puteti sa va bucurati cu totii.
Apoi cand intrii incearca sa fii relaxata ( desi nu cred ca o sa fii ) si da-le cadoul, apoi o sa te invite in sufragerie un pic si va incepe sirul de intrebari, raspunde-le de suprafata, adica nu lasa inca raspunsurile si intrebarile sa devina prea personale, daca nu vrei sa raspunzi taci un pic si zi-le ceva de genul asa este, ca adultii se asteapta sa nu stim toate raspunsurile.
Apoi o sa te ia baiatul in camera lui, dar atentia usa sa fie deschisa happy succes

| SimonaQs a răspuns:

Wow ce e asta de o luna sunteti impreuna si deja te prezinta parintilor... Maine poate va despartiti si nu mai conteaza asta...Nici relatiile mai lungi de 6-7 luni nu se prezinta parintilor. Mi se pare prea devreme sa faceti pasul asta.

Pa Pa kiss

| LadyDy01 a răspuns:

Nu trebuie sa faci ceva anume, trebuie doar sa comunici cu parinti lui ca si cu orice oameni adulti, oricum daca esti sigura pe tine va fi in regula.

| 7639781254 a răspuns:

Daca vrei ca parintii lui sa te placa, trebuie sa fii politicoasa, prietenoasa si relaxata, fara sa para ca ti-ai invatat frazele pe de rost. Bafta!

| traiescdeciexist a răspuns:

Fi politicoasa, un gest frumos ar fi sa ii aduci mamei niste flori sau o cutie cu bomboane. Sa nu eviti sa raspunzi la intrebarile pe care ti le vor adresa parinti. Succes!

| simplu0 a răspuns:

Fii tu insuti! Imbracate normal, vorbeste cu parintii lui ca si cum ai vorbi cu parintii tai!

| Gaviota a răspuns:

Daca vrea sa te prezinte parintilor inseamna ca te iubeste si nu vrea sa-si bata joc de tine...dar ar mai fii si o a2 a varianta, aceea ca el sa fie singur acasa si sa profite de tine.deci ai grija.te pup.

| Kenzorel112 a răspuns:

Cred ca e prea devreme dar comportate ca-atare nu fi nici prea timida incearca sa le dai o mana de ajutor daca au nevoie sa fii draguta cu ei si stai linistita ca totul va fi bine.Succes

| Vladmen7 a răspuns:

Serios Chiar fii tu insuti
Comporta-te normal nu injurat nu te linge cu el in fata parintilor etc chesti de asta NImic mai important

| Florinnaa a răspuns:

Incearca sa fii cat mai draguta, adica nu trebuie sa te chinui sa fii, nu stiu cum sa spun. fii tu, exact asa cum te comporti tu de obicei. Fii politicoasa si relaxata.:* Te pup, papa:*

| H00LiGaN a răspuns:

Frateeeee in ce era traim? Daca si aici trebuie stiinta, ce sa faci cand te prezinta parintilor atunci e jale.Pai e foarte simplu respectai ca si cum ar fi parinti tai.Numai ca in loc de tu spui dvs atata tot. Considera ca-i ai in fata ta pe parinti tai si le spui ceva serios despre viata ta atat.

| MariusBlack a răspuns:

Fii foarte politicoasa, vorbeste frumos cu paritii iubitului tau.Nu ii mintii si fii foarte sincera cu iubitul tau si cu parintii acestuia.Iti urez mult noroc! Fundă?