| Paula_Paula_1993_JVdz a întrebat:

Am 25 de ani, am o relatie cu un barbat de 43 de ani, locuim impreuna, nu prea m-a deranjat diferenta de varsta dar sunt confuza in momentul de fata, problema e ca eu sunt foarte geloasa. Am gasit 2 poze downloadate de pe Facebook si m-au afectat destul de rau de am intrat in depresie. Mi-a spus ca era curios de ele sa-l intrebe pe unul in cartier daca sunt cine stie el, eu sunt geloasa daca se uita si pe strada si vreau o solutie sa-mi revin, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are legatura cu varsta, si daca ai fi cu unul de varsta ta, tot asa ai face, gelozia e o boala, ai o stima de sine foarte scazuta si iti recomand sa mergi la un psiholog.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alta nebuna, cand iti trage o bataie si ajungi la spital sa stai fara spaga si nimeni nu se uita la tine ce faci sa vedem atunci

| Freya1 a răspuns:

Pe tine nu te deranjaza varsta, dar se pare ca nici pe el la altele...
Nu vreau sa iti insirui faptul ca vei vrea si tu un copil, ca in curand el va fi batran si nu va mai avea chef de nimic, ca tu vei vrea iesiri si distractie etc.In fine, nu stiu de cand esti tu cu el dar ai auzit de criza barbatului de 40 de ani? Te-ai gandit ca poate asta esti si tu pentru el, sau poate alta? Daca el la varsta lui sta cu tine ce poti sa fi de varsta ficei lui atunci iti dai seama ca vor mai fi si altele nu?

| Paula_Paula_1993_JVdz explică (pentru Freya1):

El a zis ca nu il deranjeaza copil si ca nu crede ca se va ramoli, oricum nu isi arata varsta. Nu stiu ce sa zic afectiune imi da in schimb si isi da tot interesul in casa

| Freya1 a răspuns (pentru Paula_Paula_1993_JVdz):

Daca sta cu tine inseamna ca nu este insurat, poate nu are nici copii.Te-ai gandit de ce la varsta asta nu are lucrurile astea, sau de ce nu a stat nimeni cu el?
Acuma oricine se simte inca in putere nu va zice ca maine poimaine nu mai poate catre o fata tanara cu toata viata inainte pe care vrea sa o aiba.Ai grija doar si fi atenta ca ma tem ca asa cum esti tu cu el acum mai sunt sau vor mai fi si altele.Incearca sa te documentezi si tu despre trecutul lui daca tot il vrei in viata ta, ca poate o sa ai surprize.Nu mai crede si tu tot omul pe cuvant mai ales in situatiile de genul.

| Legion7X a răspuns:

Să găsesti un băiat serios și mai mic de vârstă poate 28 care vrea o familie cu adevărat si care nu a s-a însurat.
Sunt destui care tânjesc cu disperare si vor neaparat ca să înceapă un drum un început de la 0 de 27, 28. Tu ai sperațe cu bărbați de 40 de ani poate divorțați or puși pe aventuri.
Esti geloasă de pomană căci omul stă când cu tine când cu alta se plitisește repede. Dar ști si tu asta.

| Paula_Paula_1993_JVdz explică (pentru Legion7X):

Am avut relatie cu unul de 26 am stat 2 ani dar el inca voia sa se distreze

| Legion7X a răspuns (pentru Paula_Paula_1993_JVdz):

Păi dacă are 26 de ani nu înseamnă care are și intenții serioase.
Acum depinde și pe unde îi găsesti.
Prin cluburi, nici gând nu este nici unul de doamne ajută.

Mai caută sunt mulți care aproape sunt deprimați că nu o familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai nevoie de unu cu care doar sa te tii de mana si sa nu se uite dupa altele. Vise. Daca el avea tot ce vrea acasa, nu cauta in alta parte. Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu,care am varsta lui,este sa te desparti de el,mai ales ca ``nu prea`` te-a deranjat diferenta de varsta, daca intelegi ce vreau sa spun.
Cautati pe altcineva, esti tanara, asa ca nu mai sta intr-o relatie in care nu te simti bine, ca o sa ai timp sa faci asta dupa 40 de ani...
Iti doresc sa treci peste depresie si peste gelozie,ambele sunt cam la fel de rele, mai multe n-am ce sa te sfatuiesc, deja au curs apele pe mine de la cat m-am concentrat sa scriu raspunsul asta.
Bine, nici n-am aer conditionat aici, ce-i drept.