| mladi a întrebat:

Am cunoscut o fata, de fapt o stiam din liceu, dar nu mi s-a parut niciodata o fata frumoasa. Acum la facultate ne-am reintalnit la un curs comun. Am vorbit cu ea, mi se parea superba, inca mi se mai pare, i-am cerut numarul, am discutat putin prin mesaje, am sunat-o am iesit la suc, totul a decurs super ok, am fost simtit am observat ca e putin timida, asa ca am incheiat intalnirea pupand-o pe obraz, i-am oferit un trandafir roz da chiar cand am luat-o de la caminul studentesc, am luat-o cu masina si am dus-o inapoi, da curata, am curatat-o. Apoi am continuat sa vorbim prin mesaje, dupa 4 zile de discutii in care totul a decurs ok, adica am discutat si ce inghetata ii place, si de alune si de filme si de familile noastre, am complimentat-o cu bun gust, ca e draguta, ca o pup. imi scrie ca ea uraste baietii, nu poate fii intr-o relatie pentru ca noi baietii nu avem suflet si le ranim, ca nu ne pasa, ca suntem incapabili iresponsabili, apoi a recunoscut ca a fost cu un baiat in trecut un an si 9 luni si s-au despartit din probleme religioase, ca a fost foarte dezamagita, ea zice ca ei s-au despartit de mult dar cica mai vorbesc prin mesaje, ca sunt amici, nu stiu cand sau de cand s-au despartit, insa nu cred ca a trecut peste. nu o inteleg ce vrea, vrobim 1000 de mesaje, stam la telefon la 12 noaptea, o complimentez, sunt dragut cu ea, iesim, (accepta sa iesim si a doua oara imediat dupa sesiune ea e anul 1 eu 2, nu am iesit inca a doua oara, abia acum a inceput sesiunea), sunt simtit nu vreau sa o grabesc.si apoi imi spune ca "in general" ea nu mai poate cunoaste nici un baiat. Adica ma acuza de parca eu m-as fi despartit de ea. Ce sa fac, tin foarte mult la ea...de fapt m-am indragostit. sa ii dau timp, sa o uit, cum Doamne sa o uit...
Si da noi suntem de aceiasi religie (ceea ce se pare ca e foarte important pentru ea... de asta s-a despartit de boul ala... ca ii cerea sa renunte la religia ei si sa treaca la a lui.)
Help urgent va rog, nu cred ca vrea sa fim amici. adica nu iesi cu amici la suc doar voi doi, si vorbesti cu el la 12 noaptea dupa ce abia ati inceput sa vorbiti, adica nu am interactionat deloc cu ea in liceu. Cred ca ii e teama sa nu fie ranita din nou.
deci ce sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Angela31 a răspuns:

In primul rand arata, i ce gen de baiat esti..si fa-o sa creada ca esti diferit de ex-ul.continua sa vorbesti frumos cu ea cheamno din nou la intalnire si.si ea se va indragsti de tine. Daca nu reusesti sa o faci sa se indragosteasca de tine...o s.ai para rau mai tarziu ca ce a pierdut
sunt fata si asa am facut si eu am ignorat si acum imi pare rau
Multa bafta

| mladi explică (pentru Angela31):

O sa ii para rau dupa ex-ul sau ca m-a ignorat?

| Angela31 a răspuns (pentru mladi):

Ca tea ignorat...dar tu comportate frumos cu ea si daca ea nu te accepta.o sa vreie sa te accepte dar o sa fie prea tarziu sad

7 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

N-am înțeles partea cu "da curata, am curatat-o".

| mladi explică (pentru raluk27):

Masina ziceam ca am curatat-o, sa fie curata nu gluma big grin

| Maya95 a răspuns:

Pai incearca sa ai o converstie serioasa cu ea si intreab-o ce are degand sa faca cu viata ei de acum incolo, daca totusi vorbiti atat ar trebui sa-ti dai seama daca te place sau nu. Orisicum nu te da batut, tot ai sa o cuceresti pana la urma. Mult succes!

| mladi explică:

Am o informatie noua, se pare ca sunt despartiti destul de recent 2luni, pff nu stiu ce sa zic adica clar e inca in doliu psihologic. cica inca isi mai scriu mesaje, ca au ramas "ämici". am vreo sansa? credeti ca ar trebui sa renunt? adica chiar sunt pe cale sa ma dau batut. Sfatul vostru e foarte important acum!

| Angela31 a răspuns (pentru mladi):

Nu te da batut...fa-o sa se indragosteasca de tine.