| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la a treia intalnire cu un tip. Am 20 de ani si sunt virgina. El a incercat sa faca sex cu mine, dar l-am respins, am zis ca vreau sa ne cunoastem mai bine. A zis OK( dar era destul de suparat..sau asa parea) I-am zis ca nu ma joc, ci sunt virgina. A ramas uimit si a zis ca e foarte ciudat sa mai fie o fata virgina la 20. Ma simt asa de prost, ca o idioata. Nu am mai auzit de el.
A taiat legatura pentru ca sunt virgina sau pentru ca am refuzat sa o fac cu el atunci cand a vrut el? E un tip bogat care a avut mereu ce si-a dorit( plus multe fete) dar nu stiu daca are asta vreo legatura. El mi-a dat de inteles deja la a doua intalnire ca vrea sex..mai indirect. Dar imi tot spunea cat ma aprciaza si cat sunt de inteligenta si diferita. El isi dorea asta de la bun inceput, deci nu inteleg de ce a pierdut timpul cu mine o luna intreaga..era clar a nu voi ceda asa de usor. Poate am facut eu ceva gresit.

19 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Avand doar o luna de cand esti aici, e clar ca nu ai apucat sa citesti prea multe din tezaurul informational care exista aici.
In situatia ta, cel mai bine e sa gasesti un tip corect, pe care sa il placi suficient de mult, incat sa il accepti intim, si sa incepi sa faci exercitii erotice.
Asa vei invata multe despre senzatii, limite si interactiunile erotice, toate, dar fara penetrarea vaginului de catre penis! E permisa joaca degetelor si a gurii lui cu vulva si clitorisul tau, si tie cu gura si sanii tai cu penisul si sfarcurile lui, astfel incat sa puteti ajunge fiecare la senzatii paroxistice specifice, cat mai intense si mai placute! Astfel, iti vei putea pastra virginitatea dar vei si evolua din punct de vedere erotic!
Poate ai avut ghinion si ai dat de un obsedat de a rupe himenul unei din ce in ce mai rare fete virgine de 20 de ani.
Trebuia sa ai ceva experienta pana acum, mai ales daca esti studenta!
E cel putin curios ca nu v-ati gandit nici unul sa il detensionati rapid, manual si se linistea.
Daca si ce ai facut gresit doar tu poti stii cel mai bine pentru numai tu ai toate datele despre tot ce s-a intamplat in acea luna in care v-ati tot intalnit!
Sunt persoane mature si evoluate erotic si experiential, care se pot place foarte tare si pot face sex din prima seara - ONS - one night stand - si altii, care folosesc tactica pasilor marunti, si care ajung in pat dupa o luna, sau doua sau cine stie cand.
Problema e ca e un fel de loterie, in ambele cazuri, caci nimeni nu iti poate "garanta" ca el va stii sa se poarte corespunzator cu tine - mai ales daca, poate, tu iti doresti si visezi super senzatii de prima data!
Doar de tine si de felul cum intelegi toate astea, dar si cum reactionezi la tot felul de stimuli si provocari depinde ce si cum urmeaza in viata ta erotica si sexuala!
Punre mana si citeste, caci trebuie sa stii, e foarte posibil sa te doara prima data, daca el nu are destula experienta si rabdare si tandrete! Daca esti bruneta, sau satena inchis, himenul se rupe ceva mai greu! Te poti ajuta, largind orificiul treptat, cu un deget intai, apoi cu doua si trei, cu miscari circulare progresive, apasand pe marginile orificiului. Asa, penetrarea va putea fi mult mai usora si mai putin dureroasa! De asemenea, preludiul va trebui sa fie lung, ca sa iti placa si sa te lubrifiezi vaginal, si el sa poata intra usor. Iti va fi de mare folos sa bei un pahar de vin rosu sau sampanie inainte, ca sa te destinzi si relaxezi suficient, altfel, nu prea ai sanse de o amintire placuta si cat mai putin dureroasa!
Success!

Daca ai nevoie de orice alte lamuriri, scrie! Public sau privat! Te voi ajuta!

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai facut nimic gresit. Nu ti-ai pierdut capul (pe perna lui).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te felicit! Ai mai scapat de un idiot. Te rog nu ceda. Altfel vei fi una din lunga lista de cuceriri.

| VeronicaBD a răspuns (pentru Salontanul):

Da, si asa sunt o ciudata pentru el si probabil isi va bate joc cu prietenii de mine

| Salontanul a răspuns (pentru VeronicaBD):

Aia este problema ca eu nu cred ca se va " lauda" cu faptul ca a ratat o " ocazie". Iti dai seama ca va da rau la CV-ul lui? Daca ai fi fata mea (am varsta necesara sa-ti fiu bunic) te-as pupa de 10 ori si asi fi mandru cu tine. Oricum, sa stii ca mi-ai intrat la inima si ma gandesc cu dragoste parinteasca la tine. Eu nu cred ca este o rusine sa fii fata mare. Din contra!

| VeronicaBD a răspuns (pentru Salontanul):

Ma bucura cuvintele dvs. Eu am ramas cu stima de sine cam scazuta dupa asta. Eu probabil nu il voi uita prea curand pentru ca a fost primul cu care am facut multe chestii intime, dar el in cateva saptamani va uita de existenta mea. Stiu ca imi va trece, nu dramatizez, stiu ca nu astea sunt problemele reale ale vietii, dar ceva s-a miscat in mine, eu tineam la el, ma rog cam cat poti tine la cineva dupa o luna si el ma considera o ciudatenie a naturii.cel mai probabil

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Stai linistită nu ai pierdut nimic, e clar că ăla te voia doar pentru sex, iar faptul că a tăiat legatura cu tine cand a auzit că esti virgină, e treaba lui, el e un om care nu apreciază fete ca tine, curate, pure, el are in cercul său numai fete care după ce o fac cu el o m ai fac cu incă zece ca el, deci nu ai pierdut nimic, tu nu ai facut nimic gresit, ai procedat foarte corect, gresit era daca te culcai cu el, ce dacă e bogat? Asta nu i permite sa si bată joc de tine, nu trebuie deloc sa te simti prost sau idioată, nu, trebuie sa te simti mîndră si fericită că nu ai căzut in plasa lui, cine stie cu cîte s-a culcat, poate că era si bolnav, deci Felicitări că nu ai cedat, si stii proverbul ce i al tau e pus deoparte? Tu meriti ceva mai bun decat băiatul ăla, sigur te a vrut numai pentru sex, după care te lăsa si căuta alta dornică.

| RAY a răspuns:

Pai ce ai vrea sa vrea pe bune? desigur ca nu sunt de acord ca cineva sa profite de cineva/sa-si bata joc de persoana respectiva indiferent de motiv, dar motivul pentru care stam cu o fata este sexul asta e adevarul ca apoi ne atasam e partea a doua dar la inceput avem speranta ca vom face sex cu voi, pe tine te atrage banii lui pentru ca e bogat si ai vrea mai mult decat o aventura cu el, ca dupa aventura asta fuge la altul, sa stii ca c bogatasi nu ai cale lunga astia stiu ca toate fetele se uita doar la banii lor atat si ei se folosesc de fete doar pentru sex, amandoi vreti ceva el sex tu banii lui fiecare vrea ceva, acum cauta alta si asta e las ca vei da peste alt bogatas

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Fuge la alta

| VeronicaBD a răspuns (pentru RAY):

Eu stiu ca sexul e important, nu asta m-a deranjat, ci faptul ca el nu a fost interesat de absolut nimic in afara de asta. Crede-ma, asa a fost. Nu e vorba de atasament, ci de faptul ca vrei sa cunosti macar cateva detalii despre persoana de langa tine. Si-a pus mana pe sanul meu in public la a doua intalnire, i-am spus ca nu imi place si el a a luat-o in gluma. I-am spus ca nu ma simt OK sa fac lucrurile astea asa devreme, a zis ca intelege si a facut-o din nou cateva minute mai tarziu. Eu i-am spus ca mi-ar placea sa mergem in alta parte, el a zis ca nu, ca acolo e bine, fara sa-i pese macar de sugestiile mele.El s-a saturat de vinul lui, pentru ca „ nu e suficient de bun" si mi-a zis sa plecam fara sa-i pese ca paharul meu era inca plin. Nu am stat cu el pentru bani, nu sunt materialista. Daca as fi, as fi facut-o cu el. Nu consider ca mi-a lipsit ceva in viata, mereu am avut strictul necesar si din cand in cand mi-am permis si eu niste mofturi, nu zic ca nu mi-a placut ca are bani, dar as fi iesit cu el si daca nu avea ( de fapt, la prima intalnire nu aveam habar)

| RAY a răspuns (pentru VeronicaBD):

Omul se grabea se sa faci asta e

| Violleta2022 a răspuns:

A fost evident ca asta urmarea: sex si atat. Cum nu a primit si si-a dat seama ca nu esti o gasca care sa pice imediat cum el cere, a disparut si te-a lasat cu ochii in soare.
Ar trebuii sa te bucuri ca s-a intamplat asta inainte sa ai sex cu el, si sa te abandoneze dupa 1-2 luni, lasandu-te si dezvirginata si abandonata.
El face parte din categoria celor multi, dispusi sa aiba femei cat mai multe, ca numar sau experinta pentru el, fara implicatii sentimentale, fara datorii fata de tine. Cu cat esti mai naiva si-i cedezi, cu atat este mai usor pentru el!
Sfatul meu: bucura-te ca ai scapat de el, inainte sa se intample iremediabilul!

| gelu1970 a răspuns:

E un idiot cu bani. majoritatea ce au o situatie financiara buna sunt niste idioti. spun majoritatea deoarece am cunoscut putine cazuri ce contrazic regula.
tu nu ai gresit cu nimic. ai raspuns asa cum e normal. insa prostul avea creierul in chiloti nu pe umeri asa cum ar trebui.
bafta. o sa-ti gasesti jumatatea daca nu ai multa graba.
PS: faptul ca esti virgina la varsta ce o ai, nu e o rusine.

| WaterDrop a răspuns:

A taiat legatura pentru ca este un ipocrit si isi imagina ca esti o tipa usoara pe care o poate baga in pat fara prea multa munca.Nu ai gresit cu nimic, el a fost prea slab.Mai ai putina rabdare, va apare si "alesul" happy

| raluk27 a răspuns:

Te-a respins pentru ca tipii de genul asta (ca multi altii) gandesc la modul "Pff! E virgina...pai ce, eu stau acum dupa fundul ei pana o sa vrea? Eu n-am timp de pierdut. Astea virgine plang, se agata de tine, vor sa se marite. Da-o-n ma-sa! " Si pa!
Ca sfat: nu mai spune ca esti virgina. Si nu pentru că e ceva penibil sau rusinos, dar motivul pentru care il respingi trebuie sa fie faptul că ai principii, ca si daca nu erai virgina, tot nu faceai sex din prima, ci doar atunci când o sa-l cunosti bine.
Vezi ca mai e un gen "Tu virgina? La 20 de ani? Du-te, maaa! Nu pot sa cred"
Si o tine asa pana te determina sa ii demonstrezi., chipurile.
Nu mai pune botul la ce-ti spun toti. Ca ești frumoasă, inteligenta, ca nu ești ca toate celelalte, interesanta... Vor sa te bage-n pat. Ce-ai vrea sa-ti zica? Ca esti nașpa?

| seth2016 a răspuns:

Nu ai facut nimic gresit. Data viitoare nu te mai lasa luata de val.

Vorbeste inca de la inceput cu tipul ce astepti de la o relatie si daca tine la tine o sa aiba rabdare pana o sa fii pregatita sau pana va casatoriti.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai out! Din cate spui, logic ca acel tip numai sex vrea de la tine mai ales daca e bogat si s-a tavalit cu tine. Daca esti o materialista, lasa-l sa te dezvirgineze dar sa nu plangi dupa ce s-o satura de tine.Scuza duritatea acestor cuvinte dar cam asa e.

| VeronicaBD a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai a taiat legatura cu mine, nu m-am tavalit cu el, tocmai asta e problema si nu pot sa imi dau seama daca l-a deranjat ca sunt virgina sau ca nu am vrut s-o fac.

| anonim_4396 explică (pentru VeronicaBD):

Corectez, „s-a tavalit cu multe". L-a deranjat pentru ca nu ai vrut s-o faci cu el, el nefiind obisnuit cu refuzuri.