| anonimatus87 a întrebat:

Am o intrebare dar sa fiti sincer si nu sa ma luati la misto va rog frumos. Sa va povestesc ceva eram azi seara cu prietena mea am mers prin gara sa inconjuram putin si apoi sa o conduc acasa era ora 8 si 10 bun. Totul e ok ma distrez bine cu ea glumim si de o data vine un nenorocit cu 6 baieti cu el care ii place de prietena mea dar prietena mea nu da doi bani pe el nici pe altcineva. Deci si o inceput aia sa vina cu un pretext de ce te-ai luat de prietena mea eu nici macar nu m-am luat de ea nu am nici o treaba cu prietena lui si o inceput sa se iei de mine de fata cu prietena mea mie imi era cel mai frica sa nu se iei de prietena mea doamne fereste sa nu ii puna mana undeva sa o violeze sau mai stiu eu ce sau sa o bata. Prietena mea nu-l iubeste si ma iubeste pe mine tin sa spun ca am 16 ani prietena mea tot 16 si iei erau de 18 ani -21 ani aia de acolo. Ei so luat de mine, facea misto si am zis ca nu am nimic am vorbit frumos cu ei "Baa nu am nici o treaba omule hai sa vorbim frumos" aia tot insistau ca m-am luat si ma injurau apoi pleaca si se intoarce unul si tot asa o tine pana imi da un picior in gat. Si apoi o plecat. Intrebarea mea e urmatoarea ce puteam sa fac? Era bine daca ma bateam cu toti aia 7 pentru onoarea mea de barbat in fata femeii mele care o iubesc? E bine daca le-am vorbit frumos si m-am purtat frumos si pacifist cu ei? Sau ce trebuia sa fac? Prietena mea o zis ca din contra nu mo umilit in fata ei o zis ca mai tare ii era frica pentru mine sa nu patesc nimic. O zis ca tine nu mult foarte mult la mine. SI stiu ca mo umulit in fata ei ca sa ma lase si sa fie el cu ea dar din contra iubita mea nu o spus ca mo umilit. Dar eu ma simt prost si nu sunt genul care sa ma bat sau altceva recunosc sunt mai molau. Si vreau sa ma schimb si iubita mea mi-o zis sa ma schimb eu incerc nu-mi sta in fire dar credeti-ma incerc. Ce trebuie sa fac is disperat nu stiu cu cine pot vorbi o am doar pe iubita mea si atat. Nu am prieteni. Tin sa precizez ca orasul e mic nu e mare e cat juamte din iasi cam asa sau un sfert.

Răspuns Câştigător
| Sunshine ♥ a răspuns:

Buna. uithe eu zic ca ai facut bine.cum au zis si cele de mai jos. daca te coborai la mintea lor nu rezolvai nimic.doar ca puteai uh pati alt ceva.mai bine vorbesty frumos decat sa te cobori la mintea altora

''cum s-a mai zis:nu te pune cu un prosth''

ei fac chestyy din astea doar pentru a se lauda in fata altor persoane in general a fetelor.

si e aiurea ca nu ai prieteni.

pentru ca nah. uneori prieteiii te mai si ajutha la greu.

dar daca uh zici ca o ai doar pe iubitha tah.asta e.incercaty sa va intelegety unul pe altul si sa va iubiti mult de tot.

si nu te'ai umilith. dc te'ai fi umilith? decat sa te baty si sa patesty altele.mai bine le vb frumos

dc zici ca esti molau?
pentru ca nu te'ai batut cu ei? sau cu altii?
nu dellok... din contra asta inseamna ca ai mintea mai buna ca a lor...si ca nu te baty doar pentru a impresioan o fata.sau iubitha tah

sa fii ferikith cu iubitha tah
si iubiti'va mult:*

14 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Stai linistit, nu-ti mai fa probleme pentru astfel de persoane care isi bat joc de ei insisi, in definitiv. E o lipsa de respect fata de propria persoana sa te cobori la un nivel atat de josnic incat sa te bati cu prima persoana pe care ti se pune pata si sa injuri mai ceva ca la usa cortului (tocmai, cortul n-are usawinking ).
In opinia mea, si a multor persoane ( sper ) ai actionat ca la carte, ce-ai fi rezolvat daca te coborai la nivelul lor si le raspundeai cu aceeasi moneda? Absolut nimic! Poate inrautateai situatia si se intampla ceva si mai grav!
Cu prostii nu te pune niciodata, te vor invinge tocmai prin...prostie! happy
Succes si nu te schimba, pa-pa!

Răspuns utilizator avertizat
| PotHed a răspuns:

Mie mi se pare ca ai procedat corect.
adica sa fim realisti 7 vs 1?
mda nu e ceva favorabil zic eu
iar apoi prietene-i tale ii place de tine asa cum esti de ce vrei sa te schimbiwinking

| gyo a răspuns:

Nu te-ai umilit deloc.ai facut ce credeai tu ca este mai bine...si de alt fel nu cred ca puteai tu singur sa te bati cu 7 persoane, sa fim seriosi.

daca prietena ta a zis ca ai facut ce trebuia si ea considera ca a fost bine inseamna ca asa e.persoane agresive sunt peste tot, si eu sunt de parere ca daca le raspunzi in acelasi fel(adica cu violenta) nu ajungi nicaieri, ba din contra mai rau faci pentru ca se ajunge la si mai multa violenta.

eu zic ca ai facut ce trebuia.:*

| Ada_9046 a răspuns:

Parerea mea este ca ai procedat bine. Daca ai fi reactionat violent probabil ar fi fost mai rau pentru tine, avand in vedere ca erai defavorizat din punct de vedere numeric. Oricum, sunt sigura ca si prietena ta e mai fericita sa te stie teafar, decat sa sa stie ca ai vrut sa ii iei apararea si ai ajuns rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

' no ', ' mo' ...ma nene vorbeste calumea. ' ma maturizez sau? '

pff...comentariile sunt de prisos. tu te auzi ce zici? '. si devin vreun razboinic sau e mintea mea dezorientata care e insetata dupa varsari de sange inutile? ' straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,
1) Din tot ce zici mi-ai demonstrat ca nu sti sa scrii.
2) Cat esti "molau" mi-am dat seama fara sa mai fi precizat.
3) Nu prea esti popular, nu te stie nimeni nu ai prieteni--->"luzar"
4) Chiar nu sti sa precizezi ceva
5) O vei pierde pe asa zisa "prietena" a ta
6) Cand te duci cu "prietena" ta te duci prin locuri publice atata timp cat sti ca esti un fraier.
7) Nu cred ca ai tu ce sa faci cu ea, dar ma rog
Acum te-am criticat, iti voi da si niste sfaturi!
1)Fa-ti prieteni! Cum? Simplu! Poti incepe prin a te imprieteni cu colegii din clasa ta!(Ma refer la cei mai "populari" nu la "tocilari")Cum? Ai putea chiuli impreuna cu ei! E o metoda foarte buna!
2) Ca sa nu se ia nimeni de tine nu trebuie sa fi "Bruce Lee" ci doar sa ii cunosti tu sau ei pe tine.
Acum sa-ti dau o veste buna!
Cu putin noroc POATE nu o sa se mai ia de tine!
Si cum nimic bun nu vine singur laughing
OAMENII NU SE SCHIMBA
Sa citesti de 2 ori ce ti-am zis!

| alexamealexa a răspuns:

Sincer fara suparare dar daca ai fi sarit la bataie ai fi fost sinucigas. 7 contra 1. E clar cine ar fi castigat.Nu trebuie sa t schimbi. Dupa parerea mea e mai apreciat un baiat linistit decat unul bataus.

| george_1527 a răspuns:

Tu ai facut bine ca nu te-ai luat la bataie sau tare in gura ca pateai mai rau pacat ca daca nu ai prieteni nu ai la cine apela bine ma refer asa ca fapt divers nu stiu ce sa iti zic eu zic sa aveti grija de am2 si sa evitati cazuri din astea iti urez mult succes si multa iubire din partea iubitei tale Numai bine

| anonimatus87 explică:

Da dar de ce nu ma simt asa bine am senzatia sti cum nu stiu cum sa explic nu mi-am dort in viata mea sa omor pe cineva asa de tare credeti-am. de ce am starea asta foarte urata? ma maturizez sau?

| anonimatus87 explică:

Da dar am o senzatie nu stiu cums a spun senzatia urmatoare" nu mi-am dorit nici o data in viata mea ca acum sa omor pe cineva" asta ce inseaman ca ma maturizez si devin vreun razboinic sau e mintea mea dezorientata care e insetata dupa varsari de sange inutile?

| anonimatus87 explică:

Multumesc pentru raspunsuri sad

| anonimatus87 explică:

Se pot sterge intrebarile?