| carbon21 a întrebat:

Am o nelămurire, eu am 23 de ani și prietena mea a împlinit acum 18 ani, urmează sa ne mutam împreuna in chirie. Ea a vorbit cu părinții ei si mi-o zis către mine ca ei sunt de-acord cu asta dar după 3/4 luni și nu ma pot muta din prima luna cu ea. Problema sta in felul următor când vreau sa-l întreb pe tatăl ei, de chirie ea tot timpul ma oprește, imi zice ca nu am încredere in ea, pentru ca ea îl cunoaște cel mai bine pe tatăl ei și așa. Când am întrebat-o ca dacă sincer a vorbit mi-a zis ca da. Atunci de ce ma tot oprește? Un sfat va rog

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista doua scenarii. Nu vrea sa se mute cu tine, lucru destul de normal la 18 ani.
Sau poate chiar a discutat cu ei si s-a iscat vreun conflict pe care nu vrea sa il escaladeze.

Eu merg pe prima varianta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ea are o relație specială cu tatăl ei.
Dta când te bagi, riști să strici din punctul ei de vedere această relație.

| carbon21 explică (pentru sadrian46):

Asta mi-a zis și ea ca-l cunoaște și chiar a vorbit, dar de ce acea perioada de timp, și nu ne mutam împreuna ea o sa fie la medicina. sa se acomodeze sau?

| Cduncfujndf a răspuns:

Vezi să nu îți ceară chiria prea mare. Sau poate tatăl ei nici nu știe că vă mutați împreună.