| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena cu 4 ani mai mare decat mine. Ce ziceti ar merge aceasta relatie?(25 - 29)

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! Voi veti relationa si restul,... cu mintile, sufletele, si corpurile voastre, nu cu diferenta cifrica dintre voi! Evident, daca va si doriti aceasta, si veti si face ceva in sensul asta! Oamenii nu au nici UN MERIT, sau VINA, din cauza momentului aparitiei pe lume! Conteaza ceea ce FAC EI, si CUM! Success!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca voi va iubiti nu mai conteaza nici anii, nici nimic.Este important sa fiti fericiti impreuna.
Iubiti-va mult!big grin

| Linda a răspuns:

Nu e mare problema partea cu anii. Sunt importante celelalte componente. Daca ea isi doreste sa va casatoriti intr-un an, sa aveti copii peste vreo 2, 3, sa aveti o viata sociala de o anumita intesitate, sa aveti anumite scopuri de viata. sa mergeti sau nu la biserica,... sunt multe alte lucruri asupra carora e bine sa fiti pe idei comune. Daca tu de pilda vrei sa te casatoresti pest 5-6 ani, pentru ea poate insemna sa nu mai poata avea copii in conditii de siguranta... Deci depinde in privinta viitorului daca sunteti concordanti.

mlm
| mlm a răspuns:

De ce sa nu mearga, tu crezi ca intr-o relatie varsta conteaza? Importanta este dragostea, intelegerea reciproca si comunicarea, nu varsta!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mama, si inca cum!
Nu rata asa ocazie... E mai mare, e mai buna, la alta nu te uiti si ea stie lucrul asta.

Spor!

| andreea_8479 a răspuns:

Daca exista iubire, intelegere sh comunicare...totul va fi frumoswinking
nu cont varsta.si eu sunt mai mare decat prietenul meu si nu este nici o problemawinking

| just.for.you a răspuns:

De ce nu varsta nu conteaza!

| cutza a răspuns:

Daca voi tineti unul la altul si voua virsta nu va pare importanta la fel ca si toate tiparele, atunci de ce nu? Merge!

| hanry a răspuns:

Bine ca sunt 4 bucurate daca nu erau vreo 30, 40.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu?

| danadanutza10 a răspuns:

De ce nu, nu conteaza varsta atat timp cat voi va iubiti si va intelegeti nu vad de ce nu ar merge.

| roberta_9130 a răspuns:

Atata timp cat exista dragoste si intelegere intre voi ar merge relatia