| SecretulAscunsTM a întrebat:

Am o situatie, asa mai delicata, foarte delicata pentru mine si rog seriozitate. Vara trecuta a anului 2017 a fost una rea pentru mine, unchiul meu si familia lui s-au mutat vecinii langa noi la casa si a inceput sa devina gelos pe familia mea. A facut un scandal MOSTRU, iar noi avem curentul de la ei, inca nu il avem tras. Eu cu fratele meu ne-am speriat si i-am zis lui mama sa plecam la un hotel, caci imi este frica. Am plecat si dupa el s-a intors in Italia de unde a venit. Nu l-am mai vazut de mult si chiar nu imi mai pasa de el.

Am aflat ca matusa mea si verisori mei vor sa se mute de aici si sa ii lase casa unchiului meu, vecinii. O Sa plece peste o saptamana si nu o sa mai avem curent;(. Noi momentan nu avem posibilitatea sa ne tragem pentru ca avem reclamatii pe numele nostru, iar parintii mei incearca sa scape de acestea. O Sa stam pe generator si ei in spun ca o sa fim in siguranta, dar dupa cum il cunosc eu pe acest om este unul foarte rau, a fost si in puscarie ca era sa omoare un om. Mie foarte frica;( Nu mai stiu ce sa fac, le-am zis de atatea ori sa ne mutam de aici, dar parintii mei au planuri cu casa asta, eu nu mai suport;( Mie foarte frica, nu mai stiu ce sa fac. El sigur o sa ramana aici in continuare sa isi termine casa care este in constructii, in exstinderea unui etaj. O Sa fim vecinii si imi este frica sa nu ne trezim mortii intr-o zi, sau sa ne fie casa in foc... Va rog ajutati-ma sa ma calmez, nu ma mai simt in singuranta in casa mea;( Multumesc.

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu am inteles de ce ti-e asa de frica. V-a amenintat cu ceva? Cu ce?
Nu am inteles nici de ce s-a mutat unchiul chiar langa voi. Poate pentru ca a vrut sa fie aproape de familie, nu ca sa faca rau. Ce il deranjeaza de face scandal? Faptul ca va vine curentul de la ei? Pai intelegeti-va cu ei sa le dati bani pe curentul folosit sau renuntati la curentul lor si trageti-va sa aveti curentul vostru.

| SecretulAscunsTM explică (pentru Lioana):

Nu putem trage curent, costa mult si avem reclamatii special facut. El s-a mutat langa noi ca acolo avea casa si noi eram fix langa.

| Lioana a răspuns (pentru SecretulAscunsTM):

Dar inainte de a se muta el, cine statea acolo? Ce fel de reclamatii aveti de crezi ca va impiedica sa va montati curentul? Cine le-a facut si catre cine?