| VeVeriţaa a întrebat:

Am observat un lucru: baieţii-bărbaţii pun foarte des întrebarea "De ce?".
De ce ai fost la Ioana?
De ce, în drum spre casă, ai luat-o prin parc şi n-ai venit pe la piaţă?
De ce te întâlneşti cu fetele azi?
Sunt, aceste întrebari, în legătură strictă cu maturizarea lor? (copiii întreabă mereu "De ce?")
E vorba despre curiozitate sau e vorba despre a încerca să cunoască cum gândesc fetele-femeile?
Care este explicaţia acestui enervant "De ce?"
"De ce?", "De ce?", "De ce?"

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna, VeVe!
Credeam, ca femeile sunt cu vesnicul "de ce?" (spuse o blonda). Iar barbatii (majoritatea) obisnuiesc sa faca pe indiferenti. O fi adevarat sau ma insel?

NOname
| NOname a răspuns:

Hmm...gresitaEintrebarea!
Oare unde e MrSmithIsReloading (probabil, a ramas fara tequila, si s-a dus sa se aprovizioneze)?

P. S. Cred, ca special pentru el ai pus-o. Nu, hihi? Hai, ca vine el imediat si te lamureste.

| Flav a răspuns:

''De ce'' arunci motanul la noi?

| Leocerba a răspuns:

Ai observat cum incep ultimele doua intrebari ale Veveritzei?
cu "De ce"
si?
Poate ca, din punctul asta de vedere, cei ce intreaba cu "de ce" sunt doar un pic mai sinceri, recunoscand deschis ca nu stiu si vor sa afle.Ca si copiii, vorba ta. Celelalte intrebari contin, pe rand, o doza de acuzare sau de nerabdare sau bascalie sau vor sa tulbure apele dar cand intrebi "De ce?" pari deschis si inocent. Poate c-asa sunt baietii/barbatii.
(De ce pare ca ironizez, oare? chiar nu-nteleg...)

| NickiMinaj a răspuns:

Nu stiu unde ai gasit tu tipi asa curiosi, femeile sunt cu "De ce?"-ul laughing ( spuse si o satena)

| Mirruna a răspuns:

Ar fi bine ca baietii sa raspunda aici smug

| Mirruna a răspuns:

Sau poate e suspicios =>gelos. si varianta asta merge.

| VeVeriţaa explică:

NOname, eu nu întreb aşa, nu mă interesează ce-i determină pe ei să facă un lucru sau altul. L-a făcut fiindcă aşa i s-a părut corect şi gata. Eu accept.

| VeVeriţaa explică:

Trebuia să dau anonimului şi inteligent.
Răspunsul meu, ca şi al lor, e infantil: fiindcă vreau să ştiu.
Eu întreb de ce trebuie să îţi explici gesturile, acţiunile în faţa lui, chiar şi pe cele mai neînsemnate.

| Unbearable a răspuns:

Buna.
Nu numai la barbati se intampla fenomenul asta. Spre exemplu, diriga mea face asa! Asta este un caz special, sa il lasam deoparte... laughing
Nu este ceva iesit din comun ca iubitul tau sa faca asa. Vrea sa stie daca esti bine, sa se asigure ca esti in siguranta. Poate pentru ca te iubeste, vrea sa iti fie totul pe plac. Poate nu il bagi asa mult in seama. laughing
Buh, bye! kiss

| Americanuu a răspuns:

De de aia

Răspuns utilizator avertizat
| yogeo12 a răspuns:

Pai eu cred ca el te iubeste foarte mult si ee doar teama sa nu te piarda sau in cazul altora is doar misogini sau doar vor sa afle ce ai facut sau incearca sa afle ce gandim

| EVA_7591 a răspuns:

Intr-un fel e bine ca este intersat de tine sa vada ce faci si de ce faci lucrul/lucrurile acelea si intr-un fel nu ca inseamna ca este posesiv si geloshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai pus intrebarea asta?