| alex495 a întrebat:

Am patit cu multe fete de vorbeam, raspundeau,povesteau, dar nu ma intrebau nimic gen ca sa ma cunoasca inapoi. Sa zicem ca intrebam eu ce pasiuni are, imi pov romane,empatizam si veneam cu o pov relevanta inapoi, dar ea de la sine nu intreba. Ma gandesc ca nu e destul de atrasa de nu face asta. Cum as putea sa i cresc atractia unei femei?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Caută pe net documentare despre atracția la femei, ai șanse să găsești răspunsuri mai bune decât aici. N-o lăsa de la sine, cum am văzut că ți se zice, lucrul ăsta se învață dacă nu e înnăscutwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Tu de ce categorie vorbesti de fete, sau femei?
14-15 ani sau 30-40?

| alex495 explică (pentru Violleta2022):

20 plus. Si ca mica observatie, chestia o patesc pe online mai mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex495):

Pai online fiecare se lauda, fara sa spuna adevarul.
Este chestie de flirtat si atat, ca nu are ce iesii pe real, nici macar nu ai idee daca are 20 de ani sau 16 in realitate.

| alex495 explică (pentru Violleta2022):

20-30

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu întrebi nimic. De exemplu spui că afară e timp frumos.
Că în Africa de Sud ai auzit tu că a plouat cu cârnați de Pleșcoi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar daca nu este atrasa... poate ar trebui sa lasi lucrurile asa cum sunt. Nu este o reteta clara pe care sa o urmezi pentru a face asta. Pur si simplu, daca ea nu vrea... nu trebuie sa insiti.

Nu trebuie sa tratezi ca pe ceva diferit, fete, baieti, toti sunt oameni si toti sunt egali. La cum ai pus aceasta intrebare... pare ca este ceva ce trebuie neaparat sa se intample :/

| Frank51 a răspuns:

Când o fată te place vei ști happy

Până atunci restul vor doar atenție și suport.

| Sofer a răspuns:

Pentru ca asa sunt fetele în online.

| raMLesS a răspuns:

Prin felul in care pronunti cuvintele, subiectele pe care le abordezi, si in mare parte felul in care arati.

| alex495 explică (pentru raMLesS):

Hmm si ce subiecte ar fi interesante de abordat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate la mine uneori e fix opusul adica ele ma intreaba pe mine, dar degeaba. Tot nu inseamna nimic, nu sunt interesate. Nu te amăgi in detalii. Daca accepta sa se vada cu tine sau daca zice "iti dau mesaj maine" si chiar iti da, atunci e vreo șansă sa fie interesată. In rest ține de politețe si cum se exprima fiecare, detalii care nu spun prea mult. Ne place sa ne dam cunoscători si cititori in stele, sau in cazul de față mesaje, dar adevarul e ca nu poti ghici ce gândeste persoana respectiva. Am incercat de multe ori si nu mi-a ieșit. Mai bine lași tot de la sine fara prea mult overthinking si se va afla odata si odata daca era interes sau doar politețe/distracție.

| alex495 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca am specificat. Am cazuri cand imi dau nr de tel, reactioneaza pozitiv, iesim la date s-a.m.d dar tot nu intreaba despre mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele de acum au prea multe opțiuni si oferte mai tentante la mesaje private. Degeaba ești bun daca nu ai afacere, masina scumpa și $$$, nu au sa duca conversația mai departe. Puține mai sunt interesate de un baiat simplu si corect pentru ca întotdeauna va exista la mesaje unul mai "alfa" decat tine.

Si daca ai norocul sa o găsești pe aia care sa pară ca e interesată si cu care sa ajungi sa iti faci o relație, tot trebuie sa ai grija pe urma. Oricat si orice ai face pentru ea tot te poate acuza pe nedrept de fix ceea ce face ea pe ascuns. Eu am ramas dezamagit, cu sufletul negru si marcat cat de usor pot ceda altor "oferte".

M-am saturat sa aud vorba aia "ce e al tau e pus deoparte". Am aproape 28 de ani, la 40+ oare o gasesc pe aia "pusa deoparte", aruncata de altul cu vreo 2 plozi dupa ea? Ce rost mai are atunci daca nu te poti bucura de ce e al tau si de o relație de tânăr.

Pe zi ce trece ajung si eu sa ma impac cu ideea ca baietii ca noi sunt "blestemati" din cauza standardelor lor prea mari, sa nu aibe parte de ceea ce e mai frumos pe lumea asta, si anume, de iubire si înțelegere.

Iar @mdc98 daca ti se pare normal sa "ai in cap pe cineva" sau sa tii la cineva si sa vorbesti intre timp "super mult cu altcineva" esti zero ca persoana. Stim cu totii unde duce prea multa vorba cu o persoana de sex opus.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi că ai înțeles greșit ce a zis, nu-l/o mai acuza degeaba pe @mdc98winking

| Paul754880338 a răspuns:

Genul acesta de femeie, este rodul dezechilibrului intre cerere si oferta, daca o pot numi asa. Adica are prea multe oferte si atunci nu are de ce sa mai fie si amabila, sa aduca conversatia intr-un fel de echilibru. Asta, fara indoiala, alimenteaza si egoismul ei si atunci... iata rezultatul.

| mdc98 a răspuns:

Stii cum e, poti vorbi super mult cu cineva, daca nu simti nimic decat prietenie, si daca in cap ai pe altcineva.