| johnlocks a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Sunteti de acord cu homosexualitatea? Eu sunt, si sincer nu inteleg homofobii. Dar vreau sa aud si alte pareri (desi nu a mea nu o sa se schimbewinking )

Răspuns Câştigător
| Teo4ro a răspuns:

Fiecare are dreptul sa isi bage orice in orice orificiu al corpului atat cat nu ii incalca dreptul celui de langa el. Cunosc oameni homosexuali, si de cele mai multe ori au un nivel de inteligenta mult mai ridicat decat a majoritatii homofobilor. Eu zic ca avem probleme mai mari decat homosexualitatea, cum ar fi nivelul de educare a unor oameni care stiu ca au drepturi, insa nu sunt capabili nici macar sa le citeasca, daramite sa stie ca au si obligatii. La cat de meschina a ajuns lumea personal cred ca meriti sa iti pierzi anumite drepturi atunci cand comiti fapte ce ingradesc drepturile celui de langa tine pentru lucruri (precum homosexualitatea) care nu te privesc si care nu iti incalca tie nici un drept.

| johnlocks explică (pentru Teo4ro):

Sunt de acord cu tine!

22 răspunsuri:
| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Homosexualii sunt cei care niciodată nu pot fi bărbaţi adevăraţi. Bărbaţii care nu sunt capabili să dea dovadă de maturitate, de responsabilitate şi să facă o femeie fericită.Ei sunt bărbaţii care niciodată nu vor avea copii.Şi nu sunt de acord cu adopţia copiilor la homosexuali.Un copil are dreptul să trăiască în condiţii normale cu 2 părinţi exemplari.Dar cu 2 părinţi homosexuali, copilul niciodată nu o să ştie pe cine să strige mamă şi pe cine tată. Plus că ei dau un exemplu prost copiilor.Îşi bat joc de viaţa lor.Copiii au dreptul la o viaţă normală, nu cu influenţe negative.Şi mai e momentul în care o femeie iese la o întâlnire cu un bărbat aparent normal.Şi la sfârşit bărbatul să spună că e homosexual.Cel mai oribil lucru ce i se poate întâmpla unei femei.Eu nu sunt de acord cu homosexualii.Cu atât mai puţin căsătoria între persoane de acelaşi sex.E pur şi simplu dezgustător.Şi tot ei strigă în gura mare că femeile sunt de moravuri uşoare.Eu nu sunt de acord cu asta.

| johnlocks explică (pentru FataCuChitaraMun?ilor):

Ceea ce il face pe barbat unul "adevarat" nu este capacitatea de a face un copil, ci cea de a creste unul. Un copil adoptat de homosexuali ar avea o viata normala. Adica serios, ce e mai bine, doi tati sau niciun parinte? Si faptul ca e "dezgustator" pentru unii e treaba lor, dar dezgustul omenirii nu ar trebui sa stea in calea fericirii si egalitatii. Parerea mea.winking

| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns (pentru johnlocks):

Copilul,trăind într-un astfel de mediu, cel mai sigur o să meargă pe exemplul dat de "părinţi" şi astfel toată viaţa lui va fi ruinatăşi distrusă.Cel mai fericit caz ar fi să fie copilul normal şi să iubească o femeie.Acum,spune tu.Ce reacţie va avea femeia respectivă dacă va dori săîi cunoască presupuşii "părinţi"? Ea va pleca şi viaţa lui va fi ruinată.Pun pariu că la asta nu te-ai gândit.Homosexualii să trăiască în lumea lor ciudată, dar să lase copiii să aibă o viaţă normală.Şi da, e mai bine singur decât cu 2 părinţi homosexuali care să îi impună principii stupide.Şi un bărbat adevărat e acela care e capabil să facă o femeie fericită. Bărbaţii slabi niciodată nu fac asta şi aleg să fie gay.Şi aici nu vorbim de fericire şi egalitate. Vorbim de prostia oamenilor.Cine înţelege, ştie ce spun.

| johnlocks explică (pentru FataCuChitaraMun?ilor):

A fost demonstart ca nu e o alegere, ci pur si simplu acesti oameni sunt atrasi de acelasi sex. Prin urmare, copilul nu o sa urmeze "exemplul dat de pasrinti", pentru ca nu depinde de asta. Daca si el e homosexual, fparte bine. Daca nu, tot bine. Si cand o sa se intalneasca parintii cum zici tu o sa realizeze ca e dragoste adevarata si o sa se trezeasca la realitate. Oricum, ce legatura are realtia dintre parinti? Si daca ei asa sunt nascuti, de ce sa nu aiba aceleasi drepturi ca si heterosexualii? Pentru ca, din nou, nu e alegerea lor!

| RAY a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu se manifeste in public treaba lor

| Mosotti a răspuns:

De ce nu as fi de acord? Eu sincer regret ca nu-s asa si am mai zis-o, nu glumesc, sau ideal sa fi fost bi. Motivu e simplu, ca ai mai multe oportunitati, e democratic sa-ti alegi ramura.

Homogobii au niste fixatii comuniste sau preluate de la parintii care au trait pe vremea aia, ca dovada ca occidentul nu prea are ceva contra, doar estul are, deci e f clar.
Si ei sunt normali in felul lor, nu ne deranjeaza, au voie sa se insoare/marite lesbi, sa adopte si copii, aia este. Si asa sunt sute de milioane de copii traumatizat in fam clasice, deci conteaza ce fel de parinte esti, nu genul.

| grab a răspuns:

Pot cel mult sa ii dispretuiesc si sa incerc pe cat posibil sa va indemn sa ferim copiii de molima asta!
Treaba lor daca simt asa, dar nu e cazul sa se mai si afiseze nonsalant prin targ si sa stea cu rectu spart la vedere ostentativ!
Oricum intre lesbi si gay, votez lesbi! sunt mai sexy, sic, nevinovate happy

| Mosotti a răspuns (pentru grab):

In ce sens sa feresti copiii de asta? Ca daca vor simti ca-s asa, oricum pe drumul asta o vor lua oricat i-ai feri tu, majoritatea gay/les au trait in medii clasice, dar la un moment dat si-au simtit atractia.
Zici sa-i feresti ca si cum ii feresti de razboi, si daca or fi asa, ei sunt bine in felul lor sa stii, nu le e rau asa!
Sunt putini, deci nu e problema.

Oricum UE ne va obliga incet incet sa ne deschidem la bibiloaica, altfel incepe "aaa pai nu va mai dam aia, aia aia", si nu vrei sa ajungi in evu mediu pentru atata, ca suntem 101 % dependenti de ei.
In evu mediu adica ca in Germania anilor 20, intereseaza-te ce mizerie era acolo de trai si ce saracie.
Oricum e ok, si la noi sunt accepati de fapt, doar ca nu au voie sa se casatoreasca si les si gay, dar vor avea.
Dar nici nu te intreaba, or sa aiba voie sa se casatoreasca si punct.

In Germania a fost aprobata casatoria intre ei in Iunie 2017, si nu s-a facut referendumu, ca drepturile nu se voteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu sunt de acord cu aceasta deviere de comportament sexual, punct!
Parerile altora...no comment!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orientare sexuala a celorlalti nu ma incomodeaza/afecteaza/deranjeaza cu absolut nimic. Fiecare e liber sa aleaga ce drum doreste.

| trolololo a răspuns:

E treaba lor. Care e problema noastră? Ne cer bani? Ne cer mâncare? Intra in case peste noi? Nu? Asa ma gândeam si eu. Cu ce deranjează?

| Zoey112 a răspuns:

Da. fiecare cu treba lui. Nu ma bag.

| XBrunetteX a răspuns:

Mi se rupe. Atata timp cat nu o sa-i vad in public cum se pupa-n bot si cum se ling, e treaba lor.

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

A, mor rolling on the floor)

| Mosotti a răspuns (pentru gvdgdsgvdgvdgd):

O sa mori cand zic eu, nu cand vrei tu, adica pe la 85 ani.

| lexi21 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fim deschisi fata de asa ceva. S-a intamplat dintotdeauna, e adevarat, nu la fel de pe fata ca si acum. Numai mie mi-a povestit proful de armata spartana? In plus, unele persoane chiar au dereglari hormonale si din aceasta cauza simt o atractie mai mare pentru cei de acelasi sex. Nu mi se pare corect sa ii invinuim, sau sa ii privim altfel, sai discriminam. Fiecare are dreptul sa isi alege partenerii, nu doar de sex opus.

| johnlocks explică (pentru lexi21):

Ma bucur sa vad ca sunt si altii de acord cu mine!

| Mosotti a răspuns (pentru lexi21):

Bravo, uite o gandire inteligenta si deschisa. Nu e vb de dreglari hormonale, e vb de genetica cum este zona din creier care decide atractia. Ca si daca am testo jos sau sus, tot doar fetele ma atrag. Si asta verificat, ca am avut perioade din astea, cu analizele in fata, uneori il aveam destul sub limita, faceam sala, mai fortam pe acolo si se mai intampla si asa.