| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema de familie! De 2 luni imi spionez mama cand vorbeste la tel.Sa va spun povestea

Tatal meu este foarte sufletist, a cunoscut o femeie ce are un copil, divortata si o ajuta pantru ca nu are parinti, nimic e singura.

Din cuvintele mamei ea crede ca o inseala, mama ii verifica telefoanele, tot. e cu oki pe el...

ea zice ca el daca are ea nevoie de ajutor imediat pleaca spre ea.

mai nou am auzit-o azi cand vorbea cu unchiu` cand pleca tata la oras(Cluj) sa il urmareasca ca sa vada daca intr-adevar...

Mama plange toata ziua, in fiecare zi se cearta. m-am saturat. ce sa faac?

Cum aflu daca intr-adevar tata o "inseala" pe mama?

cum sa fac sa nu plece luni la cluj?

pls help

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai mi se pare mie ori chiar in familia ta fiecare il spioneaza pe celalalt? Din cele vazute de mine aceasta inseamna o neincredere totala si de obicei constituie inceputul sfarsitului. Consider ca este necesara o discutie serioasa, fara certuri si reprosuri, in familie, in care sa se lamureasca toate neintelegerile si ce se poate face pentru rezolvarea lor, daca chiar este nevoie. Te intreb la ce ti-ar folosi daca ai afla ca tatal tau isi inseala sotia?
Numai bine!

| Lora a răspuns:

Pai daca tatal tau e sufletist atunci cu siguranta se poate purta o discutie calma cu el, si tu o poti face, ii poti spune ca daca va continua sa o ajute pe acea femeie risca sa-si creeze probleme mari in familia lui, iar in zilele de azi cu toate greutatile existente, sa mai ai si probleme cu sotia acasa te vor dobora rau de tot si nimeni nu-i va intinde o mana de ajutor.Sunt atatea femei divortate u un copil, 2, 3, fara mana barbateasca in casa, dar asta nu inseamna ca el trebuie sa devina ajutorul tuturor ci dimpotriva sa incerce sa nu ajunga in aceeasi situatie, caci daca va mai continua pe acelasi drum mamei tale nu-i va comveni absolut deloc pentru ca asa e facut omul, persoana iubita sa nu vrea sa o imparta cu nimeni altcineva.

| aliyna a răspuns:

Buna, cam multa neincredere in familia ta, ceea ce nu e un lucru bun, daca nu exista incredere, intr-o familie, se cam duce totul de rapa.Incearca sa discuti cu tatal tau ceea ce te preocupa, spune-i ce te ingrijoareaza.Si daca vei afla ca intr-adevar tatal tau o inseala pe mama ta, ce vei face, cum crezi ca-i poti ajuta? Cel mai bine ar fi sa-i lasi pe ei sa clarifice aceasta neintelegere.

| edy132 a răspuns:

Lasa timpul sa treaca, daca se va duce dupa el la Cluj va vedea ca nu se intampla nimic, bravo tatalui tau ca o ajuta pe acea femeie. Daca e sufletist asa cum spui tu nu se va intampla nimic. Minciuna are picioare scurte si il prindea de mult daca o insela pe mama ta. Incearca sa ii explici si tu asta memei tale, nu trebuie sai lasi sa se certe daca poti sa faci ceva fa acum dupa aia va fi prea tarziu. Stiu asta din propia experienta.

| Strumf a răspuns:

Ai putea sa il intrebi chiar tu daca are sentimente fata de acea femeie.
Depinde si de varsta ta.

| byka23 a răspuns:

Iti inteleg disperarea, dar nu poti face mai nimic. chiar daca or sa fie schimbari in familia ta nu poti tu lua nici o decizie. e pacat. lucrurile au luat deja o intorsatura si tu nu te poti implica pentru ca nu te asculta nimeni.pentru tine ar fi interesant de stiut pe mainile cui ramai si in ce conditii de viata.adica sa iti poti continua studiile, cel mai important lucru, restul, asa e viata cu problemele ei. iti urez ''noroc''-sanatate au avut si cei de pe ''Titanic'' laughing)

| larisuk_8791 a răspuns:

Apeleaza la emisiune "ochi din umbra "de pe kanal D cu :ERNEST

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai draga mea am avut aceeasi problema. Du-te cu cineva la locul unde merge tatal tau si fotografiaza. Arata-i mamei si... Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fai tot felul de cadourii