| FlorenciaFlo a întrebat:

Am un prieten și e cu 6 ani mai mic decat mine. Vorbim zilnic,ne vedem si suntem prieteni buni.El ma place, dar ma simt incomodă din cauza varstei.Credeți că e ciudat?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte ciudat, ca el este adolescent si tu femeie in toata firea.

| Mosotti a răspuns:

Ce importanta are varsta? Din contra, e bine ca e mai tinerel, si barbatii vor din alea mai tinere.
Daca va placeti, atat conteaza. 6 ani nu e o diferenta mare.

| Lioana a răspuns:

Imi amintesc de mine la varsta ta. Aveam un prieten cu 5 ani mai tanar si ma simteam si eu ciudat din cauza varstei. Ma simteam bine in relatia aceea dar nu-mi dadeam seama. Acum dupa ce au trecut peste 20 ani pot spune ca a fost cea mai buna relatie a mea si am pierdut-o din cauza ideilor mele preconcepute ca baiatul trebuie sa fie mai mare decat fata.
Asa ca eu iti recomand ca daca te simti bine in relatia aceea sa o pastrezi si sa nu iti pese de parerea celorlalti.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Deocamdată e bine să rămâi împreună cu el, să vezi cum merge. Diferența nu e chiar mare.

| Alina0124 a răspuns:

Cât timp amândoi sunteți majori nu e niciun fel de problema. Important e ca te poți înțelege cu el.

| dgprof a răspuns:

Nu e nimic ciudat. Nu lasa varsta sa stea intre voi. Poti pierde iubirea vietii tale gandindu-te la "ce-o sa zica lumea"

| 3nhoney a răspuns:

Lăsând vârsta la o parte, îți place de el? Ai vrea să fii într-o relație cu el? Știi cum e, gura lumii nu-ți dă să mănânci, nu te întreține, așa că fă ce simți tu. Sunt relații cu diferențe de vârstă și mai mari. Și nu știu de unde ideea asta că bărbatul trebuie să fie mai în vârstă...Mda, bărbatul trebuie să fie mai puternic, mai în vârstă, mai, mai și mai decât femeia. Dacă ești atrasă de el, de ce nu îi dai o șansă? Serios acum, e viața ta, tu deții controlul, nu societatea asta de nimic. Sunt oameni cărora nu le pasă și foarte bine fac, și oameni învechiți, invidioși și de nimic, dar le place să-i judece pe ceilalți mai ceva decât la Judecata de Apoi. Revenind, gândește-te bine la ce-ți dorești tu, nu la ce spun ceilalți.

| FlorenciaFlo explică (pentru 3nhoney):

Din cauza varsyei am zis nu

| George234511ca2t a răspuns:

Depinde si cati ani ai tu.

| FlorenciaFlo explică (pentru George234511ca2t):

Am 26 si el cu 6 ani mai mic

| Marioalex001 a răspuns (pentru FlorenciaFlo):

Dragostea n-are "varsta"
Vad foarte multi oameni cu diferenta de 5-10 ani intre ei.
Atata timp cat se iubesc nu vad care-i problema.
Si nu esti singura si nici ultima.

| FlorenciaFlo explică (pentru Marioalex001):

Da dar el e mai mic decat mine, daca era invers mai ziceam

| anonim_4396 a răspuns (pentru FlorenciaFlo):

Caută unul minim de vârsta ta și care face exact ce faci și tu, adică să lucreze și el.